ГоловнаЕкономікаДержава

Україна втрачає гроші через "Північний потік"

Втрати "Газпрому" від скорочення споживання газу Україною перевищують втрати "Нафтогазу".

Україна втрачає гроші через "Північний потік"
Фото: EPA/UPG

Україна втратила понад $290 млн за сім місяців цього року від скорочення транзиту російського газу через територію країни, пише "Коммерсант-Украина".

Прокачування російського палива знизилося на 22,9%, до 50,5 млрд кубометрів. У Міненерго це пов'язують з введенням Росією цього року обхідного газопроводу "Північний потік". За підсумками року країна може недоотримати $500 млн виторгу через введення обхідного газопроводу.

Втім, сама Україна знизила споживання газу на 2,6 млрд до 32,9 млрд кубометрів. За підсумками року в міністерстві очікують падіння обсягів споживання газу щонайменше до 55 млрд кубометрів, а до кінця наступного року - до 50 млрд кубометрів.

Скорочення споживання газу призвело до зниження закупівель палива в Росії на $1,08 млрд, відзначають в Міненерго, тобто втрати "Газпрому" від скорочення споживання газу в Україні вищі, ніж упущена вигода "Нафтогазу" від падіння транзиту.

Нагадаємо, офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов на початку року заявляв, що обхідні газопроводи знизять транзитне значення України до нуля.