ГоловнаЕкономікаБізнес

У Києві зріс попит на "первинку"

Експерти повідомили, що ринок первинного житла у столиці зріс на 20%.

У Києві зріс попит на "первинку"
Фото: EPA/UPG

За словами експертів, ринок первинного житла в Києві зріс за останній рік на 20%, пише "Банківський вісник".

Цьому посприяли гарні умови, надані забудовниками своїм клієнтам, а також безвідсоткова розстрочка, скористатися якою може кожен. З метою економії багато хто воліє все ж купити квартиру за Києвом.

На ринку вторинної нерухомості таких умов немає. Однією з ключових переваг придбання квартири в новобудові вважають її доступну ціну. Люди, втомлені орендою та нескінченними переїздами, планують купити житло в будинку, що перебуває ще на певному етапі зведення. Так вони можуть самостійно обрати планування і провести нові комунікації.

Потенційні покупці часто не зацікавлені в житлі на вторинному ринку через велику кількість агентств нерухомості, які диктують ціни на квартири; власник помешкання нерідко взагалі не бере участі в цьому. За умови виставленої вартості в 40 тисяч доларів від продавця рієлтори агентства можуть знайти клієнта, готового заплатити за цю квартиру на порядок більше. Як бачимо, дохід у них значний. А пояснюється це тим, що в столиці ринок торгівлі нерухомістю "з рук у руки" повністю атрофувався, оскільки покупці та продавці бояться численних махінаторів. Агентства нерухомості тут виступають посередниками, які гарантують чесну угоду купівлі-продажу.

Згідно з прогнозами фахівців у сфері нерухомості, через кілька років на вторинному ринку спостерігатимуть спадання вартості квартир через значну кількість зведених новобудов. Зрозуміло, що купувати квартири за нинішніми цінами нікому не буде вигідно.

Джерело: "Дело"
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook