ГоловнаЕкономіка

Урожай пшениці виявився вищим, аніж прогнозували аналітики

Жнива пізніх зернових триватимуть до кінця жовтня.

Урожай пшениці виявився вищим, аніж прогнозували аналітики

Українські аграрії зібрали 25,2 млн т ранніх зернових (пшениця і ячмінь) при середній врожайності 2,6 т/га (-14,5% у річному вимірі), а також 0,2 млн т пізніх зернових (кукурудза, насіння соняшнику та соєві боби). Причому жнива пізніх зернових іще тільки почалися і триватимуть до кінця жовтня, пишуть "Українські новини".

Урожай пшениці в чистій вазі перевершив очікування аналітиків із Dragon Capital, про що вони повідомили LB.ua.

"Було зібрано 16,3 млн т пшениці в бункерній вазі при середній врожайності 2,9 т/га (-16% у річному вимірі), що трохи перевершило наш прогноз у чистій вазі", - говорить старший аналітик компанії Тамара Левченко.

В інвесткомпанії очікували падіння на 35%, але зібране зерно виявилося практично без вологи й тому не втратить суттєво у вазі після очищення і сушіння.

Врожай ячменю також трохи перевищує прогноз аналітиків компанії. У бункерній вазі він становить 7,2 млн т при урожайності 2,2 т/га (-14% у річному вимірі). У компанії очікували падіння на третину порівняно з минулим роком.

У компанії прогнозують, що в Україні 2012 року буде зібрано 45 млн т зернових. Це на 21% менше врожаю минулого року. При цьому в компанії не відкидають більш високого фактичного обсягу, якщо врожай кукурудзи перевищить 23,5 млн т.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович обіцяє 2012 року один із найкращих урожаїв за останні 20 років.