ГоловнаЕкономікаДержава

Кіпр зміцнив позиції найбільшого інвестора в Україні

За півроку в Україну вклали понад $3 млрд.

Кіпр зміцнив позиції найбільшого інвестора в Україні
Фото: turoboz.ru

Іноземні інвестиції в Україну за перше півріччя становили $3,224 млрд. Це на понад 15% більше порівняно з першим півріччям минулого року, коли в країну інвестували $2,788 млрд.

Як свідчать дані Державної служби статистики, значна частина цієї суми надійшла з Кіпру, загальний обсяг інвестицій якого за півроку виріс більш ніж на $1,2 млрд із $13,291 млрд до $14,522 млрд (за весь час інвестування в Україну). Унаслідок цього Кіпр зміцнив своє становище найбільшого інвестора в Україні. Його частка в загальному обсязі інвестицій становить тепер 27,7% порівняно з 26,6% на початок року.

Для порівняння: з Німеччини (другий за величиною інвестор) в Україну надійшло $7,404 млрд. Це 14,1% від загального обсягу.

Інвестувати в українську економіку надзвичайно вигідно - ці інвестиції протягом 2-3 років окупляться— Микола Азаров, прем'єр-міністр України

Також до числа найбільших інвесторів в Україну входять Нідерланди, Росія, Австрія, Франція, Великобританія, Британські Віргінські острови, Швеція і Швейцарія.

Усього з початку інвестування в економіку України надійшло $52,427 млрд. У розрахунку на одного українця це $1151,6.

При цьому інвестиції з України на 1 липня становлять $6,4 млрд. Майже 91% із них пішов на Кіпр.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що інвестувати в українську економіку надзвичайно вигідно.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter