ГоловнаЕкономіка

Єврогрупа вирішила виділити Іспанії €100 млрд

Іспанія стала четвертою країною єврозони, що звернулася за фінансовою допомогою.

Єврогрупа вирішила виділити Іспанії €100 млрд

Міністри фінансів країн єврозони схвалили угоду, відповідно до якої Іспанія отримає допомогу в розмірі до 100 мільярдів євро для рекапіталізації своїх банків.

Про це, як повідомляє Reuters, заявив міністр фінансів Люксембургу Люк Фріден.

За його словами, гроші будуть надані через деякий час, оскільки аналіз стану фінорганізацій, яким потрібна допомога, ще триває.

Agence France-Presse повідомляє з посиланням на неназвані джерела в Єврогрупі, що міністри дали формальну згоду на надання допомоги під час телефонної розмови, яка тривала дві години. Під час переговорів чиновники обговорили розмір процентних ставок за позиками, тимчасові рамки і інші деталі кредитної програми.

Кошти надасть стабфонд EFSF, на зміну якому цього року прийде Європейський стабілізаційний механізм (ESM). В Іспанії над розподілом допомоги візьметься місцевий фонд рекапіталізації банків Frob; він буде керуватися результатами аудиту фінорганізацій. Раніше повідомляли, що перші 30 мільярдів доларів допомоги Мадрид отримає до кінця липня цього року.

Іспанія стала четвертою країною єврозони, що звернулася за фінансовою допомогою до керівництва ЄС. Раніше про підтримку попросили Греція, Ірландія і Португалія. Наприкінці червня за допомогою до Євросоюзу звернувся також Кіпр.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter