ГоловнаЕкономікаФінанси

Банки продовжують підвищувати ставки за депозитами

Учасники ринку вважають, що така ситуація триватиме до кінця року.

Банки продовжують підвищувати ставки за депозитами

Індекс банківських ставок за річними гривневими вкладами для населення UIRD уперше з травня 2011 року перевищив 17% і сягнув 17,12%, повідомляє "КоммерсантЪ-Украина".

В агентстві Thomson Reuters, що розраховує індекс, повідомили, що його підвищення спровокували два банки: "Банк Кредит Дніпро" підняв ставку з 16,75% до 17,5%, а "Кредитпромбанк" - з 17% до 20%.

Однак до 17-відсоткового рівня планують підтягуватися і більші банки.

Банки змушені підвищувати прибутковість депозитів для залучення більшої кількості клієнтів через відсутність ліквідності. І учасники ринку вважають, що така ситуація триватиме до кінця року.

Тим часом експерти радять вкладникам розміщувати свої кошти на короткі терміни. "Все залежить від розміру установи. Великі банки мають у своєму розпорядженні великі ресурси, їх ставки до кінця літа збільшаться максимум на 1%. У дрібних і середніх установ діапазон зростання становитиме 1,5-2%. Проведення виборів не гарантує ні підвищення, ні зниження ставок. Усе залежатиме від економічної політики, яку проводить уряд спільно з НБУ. Тому нині краще розміщувати гроші на короткострокові депозити терміном до трьох місяців", - радить начальник департаменту методології та розробки банківських продуктів Єврогазбанку Костянтин Кононенко.

Нагадаємо, Нацбанк намагається зробити валютні депозити менш вигідними.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter