ГоловнаЕкономікаДержава

Україна в найближчі місяці позичить понад $ 2 млрд

До кінця кварталу обсяг держборгу України становитиме близько 391,4 млрд грн.

Україна в найближчі місяці позичить понад $ 2 млрд
Фото: vestikavkaza.ru

Міністерство фінансів має намір до жовтня залучити близько $ 1 млрд зовнішніх запозичень і 10 млрд грн внутрішніх.

"Протягом 3 кварталу 2012 року загальний обсяг надходжень за борговими операціями по загальному фонду держбюджету становитиме 18 млрд гривень ... При цьому обсяг зовнішніх позик може становити 8 млрд гривень", - наголошено в повідомленні Мінфіну.

Зовнішні позики в 3 кварталі, за даними міністерства, можуть бути залучені у вигляді кредитів Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Європейського Союзу, двосторонніх кредитів і випусків єврооблігацій. Зокрема, нині Мінфін спільно з Національним банком готують проспект емісії єврооблігацій України в редакції 2012 року.

До кінця 3 кварталу, як зазначає міністерство, обсяг державного боргу повинен становити близько 391,4 млрд гривень, у тому числі внутрішнього держборгу - 207,7 млрд гривень (53,1%), зовнішнього - 183,7 млрд гривень (46,9%). Обсяг платежів із погашення держборгу в 3 кварталі, як передбачають, становитиме 17,6 млрд гривень.

Питома вага боргу з плаваючими процентними ставками в загальному обсязі держборгу до кінця 3 кварталу становитиме 27,7%, а ризик рефінансування, за оцінками Мінфіну, буде незначним і становитиме до 5%.

Мінфін планує в 3 кварталі вживати заходів щодо недопущення зниження рейтингів України міжнародними рейтинговими агентствами. В цей період передбачається організація та проведення візитів уповноважених представників рейтингових агентств для здійснення ними моніторингу кредитоспроможності України.

Нагадаємо, що за перші півроку Україна віддала 44 млрд грн боргу.