Влада Європейського Союзу зможе коригувати бюджети країн єврозони, які допустили занадто великий дефіцит.
Як пише газета The Financial Times, таку пропозицію буде зроблено під час саміту ЄС, який відбудеться 28-29 червня.
За даними видання, головному виконавчому органу Європейського союзу - Єврокомісії - буде запропоновано формувати окремий план зі скорочення витрат бюджету для кожної країни, що перевищила встановлений ліміт дефіциту в 3% ВВП. Заходи, розроблені Єврокомісією, будуть затверджувати під час голосування інші держави ЄС.
Читайте: На Європу чекає важка криза, - думка
Пропозиції Єврокомісії носитимуть рекомендаційний характер. Проте влада ЄС зможе накладати штрафи на учасників валютного союзу, які порушують правила про обмеження бюджетного дефіциту в 3% ВВП. Крім того, на саміті країн ЄС буде запропоновано погоджувати одне з одним розмір держборгу.
Для того, щоб та чи інша країна могла збільшити свій обсяг державного боргу, їй доведеться погоджувати своє рішення з іншими учасниками ЄС. В іншому випадку їй можуть заборонити отримувати допомогу від Європейського центрального банку і Євросоюзу. За даними видання, на саміті також буде запропоновано створити єдиний регулюючий орган, який стежитиме за кредитною політикою великих банків.
Нагадаємо, 25 країн Євросоюзу підписали бюджетний договір, згідно з яким держави зобов'язані дотримуватися "золотого правила" бюджетної дисципліни, ще на початку 2012 року. Документ передбачає, що дефіцит бюджету країн - учасниць союзу не може перевищувати 0,5% ВВП. До цього цифра становила 3% ВВП, але вона носила виключно рекомендаційний характер. Підписувати пакт відмовилися Великобританія та Чехія.