ГоловнаЕкономіка

Росія схвалила більш ніж 95% українських сирів

Московська лабораторія забракувала тільки три зразки із 91.

Росія схвалила більш ніж 95% українських сирів
Фото: old.smi2.ru

Росспоживнагляд визнав 88 зразків українських сирів із 91 такими, що відповідають санітарно-епідеміологічним нормам.

Згідно з повідомленням російського відомства, зі 107 зразків сиру виробництва компаній "Прометей" (Мена, Чернігівська область), "Гадячсир", "Пирятинський сирзавод" (обидва - Полтавська область), "Дубномолоко" (Рівненська область) повністю досліджено 91 зразок продукції.

У підсумку на 88 зразків видано експертні висновки про відповідність санітарно-епідеміологічним правилам і нормативам.

Дослідження проводили в лабораторії Центру гігієни та епідеміології в Москві.

До українським сирів іще залишаються питання, тому що ми пропускаємо їх зараз за нижньою планкою норми. Ми не виключаємо можливості знову заборонити ввезення— Геннадій Онищенко, голова Росспоживнагляду

Росспоживнагляд також зазначає, що досі отримав повної інформації про діяльність шести українських лабораторій, які, можливо, будуть досліджувати якість українських сирів для подальшого постачання в Росію. "Дотепер зазначена інформація в Росспоживнагляд не надходила", - сказано в повідомленні.

Відомство наголошує, що на адресу Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України надіслано лист із проханням надати повну інформацію про діяльність зазначених лабораторій із переліком питань.

Нагадаємо, із 7 лютого Росії ввела заборону на ввезення в країну сирів деяких українських виробників через те, що їхня продукція не відповідає російському техрегламенту на молоко і молочну продукцію. У квітні санітарна служба Росії зняла ембарго на поставки сиру з чотирьох українських підприємств.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter