ГоловнаЕкономікаДержава

Місцеві бюджети дедалі більше залежать від центральної влади, - Данилишин

За словами екс-міністра економіки, причиною бюджетної "самонедостатності" регіонів є неефективна діяльність місцевих органів влади з формування доходів.

Місцеві бюджети дедалі більше залежать від центральної влади, - Данилишин
Фото: Lb.ua

Сучасна система міжбюджетних відносин України є надзвичайно централізованою, негнучкою і не сприяє соціально-економічному розвитку як окремих територій, так і держави в цілому.

Таку думку висловив екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

"Спостерігається тенденція до скорочення самостійності місцевих бюджетів за рахунок збільшення частки централізованого управління. У більшості місцевих бюджетів цей показник не перевищує 50%. Водночас у розглянутий період була відзначена тенденція до зростання питомої ваги дотацій та субвенцій у доходах місцевих бюджетів. Це свідчить про зростання ступеня залежності бюджетів від органів державної влади. Здатність бюджетів самостійно фінансувати власні витрати знижується", - вважає Данилишин.

За його словами, причиною бюджетної "самонедостатності" регіонів є як неефективна діяльність місцевих органів влади з формування власної доходної бази, так і діюче нормативно-правове обмеження фінансових можливостей регіонів.

"Фактично місцеві бюджети в Україні "самонедостатні" апріорі. Згідно з українським законодавством, за місцевими бюджетами закріплено джерела надходжень, використовуючи які жоден регіон не здатний покрити витрати без зовнішньої допомоги", - зазначив екс-міністр економіки та додав, що потенційні можливості збільшення власних податкових надходжень є дуже обмеженими.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter