ГоловнаЕкономіка

Греки за день вивели з банків 1 млрд євро

Населення Греції купує макарони та крупи.

Греки за день вивели з банків 1 млрд євро
Фото: EPA/UPG

Греки продовжують масово знімати кошти з рахунків у банках у переддень повторних парламентських виборів. За минулий день вони вивели з банків 1 млрд євро.

Процес виведення грошей греками триває вже декілька тижнів. У середньому за день греки знімають із рахунків близько 800 млн євро. При цьому люди прагнуть витрачати свої заощадження на товари тривалого зберігання, як-от крупи та макарони. Таке бажання пов'язують із побоюванням і за саму валюту.

Уже цієї неділі, 17 червня, відбудуться повторні вибори до грецького парламенту, де перемогу може здобути демократична партія СІРІЗА, яка відкидає будь-які заходи економії.

Якщо Греція вирішить залишити валютний союз, наслідки будуть значно гірші за те, що відбувається нині— Барак Обама, президент США

Перемога цієї партії може обернутися виходом Греції з єврозони. У такому разі розрахунки в країні проводитимуть у драхмах, а яка може бути її вартість - не знає ніхто.

Нагадаємо, страх перед майбутнім єврозони охопив і найбільш благополучні країни валютного союзу, у тому числі Німеччину та Францію. Громадяни європейських країн масово переводять кошти у Швейцарію.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter