ГоловнаЕкономікаБізнес

Українці не вірять у пільгову іпотеку, - голова Ощадбанку

Компенсацію за кредитами на житло внесуть у захищену статтю держбюджету.

Українці не вірять у пільгову іпотеку, - голова Ощадбанку
Фото: Макс Левин

Програма здешевлення іпотечних кредитів, яка стартувала в Україні в травні, гальмується через недовіру українців до держави і забудовників.

Про це під час круглого столу заявив голова правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

"Банк зіткнувся з тим, що потенційні позичальники не хочуть брати кредит, оскільки не довіряють забудовнику, що їхнє житло здадуть вчасно, і не довіряють державі, що вона компенсує обіцяні 13% із 16% річних", - пояснив він.

За словами голови Ощадбанку, нинішня постанова дійсно не гарантує, що держава компенсує частину кредитної ставки на весь період кредитування - 15 років.

"З цього приводу ми внесли проект закону. Зараз він знаходиться в парламенті. Там законодавчо прописано, що Міністерство фінансів закладає в бюджет захищену статтю за фактом виданих кредитів", - додав він.

Цього року в програмі "Доступне житло" можуть узяти участь понад 30 тис. родин. Це ще мало... Але після довгих років, коли черга взагалі не рухалася, це помітний крок до нової якості життя України— Микола Азаров, прем'єр України

За словами Подрєзова, держбанк наразі видав п'ять іпотечних кредитів за програмою "Доступне житло".

"П'ять кредитів уже видано. Три знаходяться на розгляді. До 300-400 заявок у різних регіонах", - заявив він.

Нагадаємо, програма здешевлення іпотеки затверджена Кабміном 3 травня. Згідно з планами, за цією програмою цього року буде видано 30 тис. кредитів.

Усього ж влада оцінює кількість родин, які потребують нових квартир, у 1 млн.

У проекті наразі беруть участь чотири банки: Ощадбанк, Укргазбанк, Брокбізнесбанк і банк "Фінанси та Кредит". Іпотечні позики видають під 16% річних на термін до 15 років, але 13% із цієї ставки компенсує держава.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter