ГоловнаЕкономікаДержава

"Вишку Бойка" ввели в експлуатацію

З її допомогою в "Нафтогазі" планують стати лідером з видобутку.

"Вишку Бойка" ввели в експлуатацію
Фото: НАК «Нафтогаз Украины»

Першу самопідйомну плавучу бурову установку "Петро Годованець" із двох, які купив "Чорноморнафтогаз", введено в експлуатацію.

Нова СПБУ на початку червня вже стане на точку буріння на платформі Одеського газового родовища на шельфі Чорного моря, повідомив голова правління "Нафтогазу України" Євген Бакулін на мітингу з нагоди введення установки в експлуатацію.

"Ми сподіваємося, що з таким сучасним обладнанням Україна зможе посісти лідерські позиції з видобутку вуглеводнів у Чорноморському регіоні. У недалекому майбутньому "Чорноморнафтогаз" не тільки значно прискорить розробку шельфу, а й надаватиме консультаційну та технічну допомогу іншим країнам, які здійснюють видобуток у Чорному морі", - сказав Бакулін.

"Можна впевнено заявити, що, всупереч усім можливим провокаціям, покликаним не допустити посилення позицій України в енергетичній сфері, ми продовжимо розпочату роботу з переоснащення своїх видобувних потужностей", - наголосив він.

Також Бакулін повідомив, що із поточними цінами на природний газ уже перший мільярд кубометрів, видобутий за допомогою нової установки, компенсує її вартість.

Зі свого боку, голова правління ДАТ "Чорноморнафтогаз" Валерій Ясюк зазначив, що до 2015 року компанія зможе потроїти видобуток природного газу в українському секторі шельфу Чорного моря.

"Нове обладнання дозволить уже 2014 року повністю забезпечити кримських споживачів видобутим на шельфі енергоресурсом. До 2015 року обсяг видобутку на шельфі сягне 3,2 млрд куб. м, а в "Чорноморнафтогазі" буде створено не менш ніж 1000 робочих місць", - заявив він.

Планують, що газ з Одеського родовища подадуть на материк уже на початку нового опалювального сезону - в жовтні-листопаді 2012 року.

Нагадаємо, бурова установка "Петро Годованець" прибула в Україну на базу буріння й облаштування "Чорноморнафтогаз" біля кримського селища Чорноморське 10 травня цього року.

2011 року британський посередник - компанія Highway Investment Processing - продала "Чорноморнафтогазу" цю бурову установку за $400 млн. На думку деяких учасників ринку, її ринкова ціна - $250 млн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter