ГоловнаКультура

ЮНЕСКО ухвалило рішення щодо Криму

Окупанти знищують пам'ятник, який в 2014 році мали включити у список об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО ухвалило рішення щодо Криму
Фото: Осман Пашаев

ЮНЕСКО прийняло рішення, яке відкриває можливість розміщення моніторингової місії і боротьби за охорону пам'яток культури в Криму, в тому числі Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Виконавча рада ЮНЕСКО прийняла важливе рішення щодо Криму. Це фактично можливість для розміщення моніторингової місії і боротьби за освітні права, науку, охорону пам'яток культури в Криму, в т.ч. Ханського палацу. Не дамо окупаційній влади розграбувати і знищити українське надбання", - написав голова МЗС в Twitter.

Нагадаємо, в листопаді Міністерство культури України висловило протест через дії окупаційної влади Криму щодо здійснення незаконних робіт на території Бахчисарайського заповідника і звернулося, зокрема, до ЮНЕСКО з проханням в черговий раз закликати РФ дотримуватися норм міжнародного законодавства.

Як повідомлялося, в окупованому Росією Криму під час так званої реставрації Ханського палацу окупанти знищують пам'ятник, який в 2014 році мали включити в список об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Ханський палац - пам'ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter