ГоловнаКультура

"Форма води" Гільєрмо дель Торо стала лідером номінацій на BAFTA

Картина отримала 12 номінацій, включно з технічними.

"Форма води" Гільєрмо дель Торо стала лідером номінацій на BAFTA

Британська кіноакадемія оголосила номінантів на премії 2018 року.

Як повідомляє The Hollywood Reporter, лідером за кількістю номінацій стала драма Гільєрмо дель Торо "Форма води", висунута у 12 категоріях.

Картина претендує на нагороди BAFTA і в основних - найкращий фільм, режисер, головна і другорядна жіночі ролі, і в технічних номінаціях - спецефекти, монтаж, операторська робота і т.д.

Переможець у номінації "Найкраща драма" на "Золотих глобусах" фільм "Три бігборди біля Еббінга, Міссурі" Мартіна МакДони отримав 9 номінацій, стільки само - в історичної драми "Темні часи" про Вінстона Черчилля.

Список основних номінацій

Найкращий фільм:

  •     "Назви мене своїм ім'ям"
  •     "Темні часи"
  •     "Дюнкерк"
  •     "Форма води"
  •     "Три бігборди біля Еббінга, Міссурі"

Найкращий режисер:

  •     Дені Вільньов ("Той, що біжить по лезу 2049")
  •     Лука Гуаданіно ("Назви мене своїм ім'ям")
  •     Крістофер Нолан ("Дюнкерк")
  •     Гільєрмо дель Торо ("Форма води")
  •     Мартін Макдона ("Три бігборди біля Еббінга, Міссурі")

Найкраща актриса:

  •     Аннетт Бенінг ("Кінозірки не вмирають у Ліверпулі")
  •     Саллі Хоукс ( "Форма води")
  •     Марго Роббі ("Я, Тоня")
  •     Сірша Ронан ("Леді Бьорд")
  •     Френсіс Макдорманд ("Три бігборди біля Еббінга, Міссурі")

Найкращий актор:

  •     Деніел Дей-Льюїс ("Примарна нитка")
  •     Деніел Калуйя ("Пастка")
  •     Гері Олдмен ("Темні часи")
  •     Тімоті Шаламе ("Назви мене своїм ім'ям")
  •     Джеймі Белл ("Кінозірки не вмирають у Ліверпулі")

Найкраща жіноча роль другого плану:

  •     Еллісон Дженні ("Я, Тоня")
  •     Октавіа Спенсер ("Форма води")
  •     Леслі Менвілл ("Примарна нитка")
  •     Лорі Меткалф ("Леді Бьорд")
  •     Крістін Скотт Томас ("Темні часи")

Найкраща чоловіча роль другого плану:

  •     Крістофер Пламмер ("Усі гроші світу")
  •     Сем Роквелл ("Три бігборди біля Еббінга, Міссурі")
  •     Вуді Харрельсон ("Три бігборди біля Еббінга, Міссурі")
  •     Г'ю Ґрант ("Паддінгтон 2")
  •     Віллем Дефо ("Проект Флорида")

Найкращий оригінальний сценарій:

  •     "Пастка"
  •     "Леді Бьорд"
  •     "Три бігборди біля Еббінга, Міссурі"
  •     "Я, Тоня"
  •     "Форма води"

Найкращий адаптований сценарій:

  •     "Смерть Сталіна"
  •     "Назви мене своїм ім'ям"
  •     "Паддінгтон 2"
  •     "Гра Моллі"
  •     "Кінозірки не вмирають у Ліверпулі"

Найкращий іноземний фільм:

  •     "Нелюбов" Андрія Звягінцева
  •     "Комівояжер" Асхар Фархаді
  •     "Служниця", реж. Пак Чхан-Ук
  •     "Спочатку вони вбили мого батька" Анджеліни Джолі
  •     "Вона" Пола Верхувена

Повний список номінантів можна подивитися за посиланням.

Церемонія нагородження BAFTA відбудеться 18 лютого в Альберт-холі. Ведучою буде актриса Джоанна Ламлі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter