ГоловнаКультура

92 країни висунули свої фільми на "Оскар"

Уперше свої картини подали Гаїті, Гондурас, Лаос, Мозамбік, Сенегал і Сирія.

92 країни висунули свої фільми на "Оскар"

Кількість країн, які висунули свої фільми на "Оскар" у категорії "Найкращий іноземний фільм", знову побила рекорд: у цьому році їх 92 (торік було 85).

Як повідомляють на сайті Американської кіноакадемії, цьогоріч заявки вперше подали Гаїті, Гондурас, Лаос, Мозамбік, Сенегал і Сирія.

Профільні американські видання про кіно склали кілька списків з фільмами, які, ймовірно, потраплять до фінальної номінації. Серед них - володар "Золотої пальмової гілки" Канн-2017 "Квадрат" Рубена Естлунда (Швеція), "Фантастична жінка" Себастіана Леліо (Чилі), "Спочатку вони вбили мого батька" Анджеліни Джолі (Камбоджа), "На межі" Фатіха Акіна (Німеччина), "Фокстрот" Самуеля Маоза (Ізраїль), "120 ударів на хвилину" Робена Кампійо (Франція), "Про тіло і душу" Ільдіко Еньєді (Угорщина) та інші фільми, які відзначилися на міжнародних кінофестивалях.

Україна висунула на "Оскар" у цьому році драму Валентина Васяновича "Рівень чорного". Словаччина і Литва висунули фільми, в створенні яких Україна брала участь: "Межа" Петера Бебьяка і "Іній" Шарунаса Бартаса.

Фінальну п'ятірку номінантів буде оголошено 23 січня 2018 року, але до цього, на початку року, оголосять шорт-ліст із 9 фільмів. 90-та церемонія нагородження "Оскар" пройде 4 березня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter