ГоловнаКультура

Мінкульт відреагував на ситуацію з книгою "Майя і її мами" на Форумі видавців

У заяві міністерства нагадали, що цензура в Україні заборонена.

Мінкульт відреагував на ситуацію з книгою "Майя і її мами" на Форумі видавців
Фото: politeka.net

Міністерство культури виступило із заявою з приводу ситуації навколо книги Лариси Денисенко "Майя і її мами", чия презентація на Форумі видавців була скасована через погрози праворадикалів.

Заяву відомства опубліковано на сайті Мінкульту.

У ній сказано, що міністерство "з великим занепокоєнням сприйняло офіційну заяву Форуму видавців про погрози з боку представників радикальних організацій". У Мінкульті ознайомилися з листом громадських організацій, на яке посилалися організатори Форуму, і дійшли висновку, що Форум видавців потребує серйозної охорони.

У міністерстві культури зазначають, що заяви, подібні до листа праворадикальних організацій, "завдають шкоди іміджу України як європейської країни", і звернулися до правоохоронних органів з проханням вжити всіх можливих заходів безпеки на Форумі видавців.

Текст заяви:

Міністерство культури України з великим занепокоєнням сприйняло офіційну заяву Форуму видавців щодо погроз із боку представників радикальних організацій. Ознайомившись із оприлюдненим листом цих громадських об’єднань, ми дійшли висновку, що організатори та учасники Форуму мають підстави тривожитися за безпеку цього заходу, за власне здоров’я та за здоров’я відвідувачів – дорослих і надто малих. 

У Статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю. Стаття 15 говорить, що цензура в Україні заборонена. У Статті 24, серед іншого, сказано, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Це основа нашого спільного буття. Тому ми не можемо стояти осторонь, коли на культурно-мистецьку і суспільну платформу національного значення, простір відкритого спілкування і творчого багатоголосся, що ним є Форум видавців, намагаються впливати сили, які, наполягаючи на своїх переконаннях, необачно (гірше, якщо цілеспрямовано) застосовують інструмент залякування.

Ми чітко усвідомлюємо, що подібні заяви вносять розбрат у наше суспільство та яку «послугу» роблять зовнішньому ворогу, агресору, що веде проти України гібридну війну, ми усвідомлюємо, яких втрат це завдає іміджу України як європейській країні. Ми бачимо, до якого безумства можна дійти заради досягнення політичних цілей, ми знаємо, до чого призводить пошук «чужих», «інших» серед тих, хто живе з нами поруч.

Ми вважаємо, що Форум видавців, як захід, нині потребує пильної охорони. Тому Міністерство культури звертається до органів правопорядку та безпеки з проханням вжити всіх заходів для недопущення під час Форуму інцидентів, що загрожуватимуть життю і безпеці його учасників і відвідувачів.

Ми переконані, що Форум, як простір вільної думки, потребує спільної підтримки з боку влади та громадянського суспільства. Гуртуймося і бережімо цей простір!

Нагадаємо, Форум видавців оприлюнив офіційну заяву про те, що скасував презентацію дитячої книги "Майя і її мами" Лариси Денисенко через погрози, що містяться в листі громадських організацій, адресованому львівській владі, а також посилив охорону.

Форум видавців стартує 14 вересня і триватиме до 17 вересня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter