ГоловнаКультура

Картини з кримського музею не перебувають у міжнародному розшуку, - Інтерпол

ГПУ лише направила запит про оголошення в розшук.

Картини з кримського музею не перебувають у міжнародному розшуку, - Інтерпол

Картини з Музейного фонду України художників XVIII-XIX століття, які в березні 2014 року передали в Сімферопольський художній музей, не перебувають у міжнародному розшуку Інтерполу.

Про це заявив начальник департаменту Інтерполу та Європолу НПУ Василь Неволя, передає Крым.Реалии.

"ГПУ лише направила нам через відповідний підрозділ Національної поліції запит про оголошення в розшук. А питання про його оголошення зараз вирішується на рівні Києва. Ми не вирішуємо, що робити. Ми дивимося, наскільки це звернення до нас відповідає стандартам та умовам для того, щоб який-небудь об'єкт мистецтва оголошувався в розшук", - розповів Неволя.

Водночас він не зміг відповісти на запитання, коли його відомство визначиться, оголошувати картини з Сімферопольського музею в розшук чи ні.

17 серпня управління Національної поліції в АР Крим повідомило, що 52 картини з Музейного фонду України художників XVIII-XIX століття, які в березні 2014 року незаконно передали в Сімферопольський художній музей, оголосили в державний та міждержавний розшук.

Пізніше в Мінкульті Криму заявили, що картини, оголошені в розшук управлінням Національної поліції в АР Крим, належать Сімферопольському художньому музею, де і перебувають зараз.

18 лютого 2014 року Сімферопольський художній музей відправив у Маріупольську картинну галерею ім. Куїнджі 53 роботи російських художників XVIII-XIX ст. Виставка планувалася до 31 травня 2014 року, але була закрита раніше, оскільки кримські музейники зажадали повернути експонати. За повідомленням російських ЗМІ, наприкінці березня 2014 року картини з маріупольського музею забрала група відставних військових з Криму, і доставила полотна на анексований півострів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter