ГоловнаКультура

Фонд Багрія відкрив виставку робіт українського художника в аеропорту "Бориспіль"

Виставка є кроком до популяризації вітчизняного мистецтва

Фонд Багрія відкрив виставку робіт українського художника в аеропорту "Бориспіль"
Фото: dsnews.ua

Виставка робіт українського художника Віктора Гонтарева і презентація альбому робіт відбулася у вівторок, 22 березня, у столиці в рамках проекту "Подорожуй з Україною в серці".

У коментарі кореспонденту "ДС" почесний академік Академії мистецтв, президент Художнього фонду "Артанія" Петро Багрій розповів, що цей захід - крок до популяризації вітчизняного мистецтва і серед самих українців, і серед іноземних громадян, яким треба показати, що у нашої країни багата культура.

"Ідея проекту виникла спонтанно. Якось розговорилися з представниками академії мистецтв і керівництвом "Борисполя". Директор аеропорту Євген Дихне сказав, що щодня через аеропорт проходить мінімум 17 тисяч осіб. І ми подумали: чому б пасажирам не показати щось хороше, надихаюче, так і з'явився проект "Подорожуй з Україною в серці", в рамках якого ми почали показувати на майданчику аеропорту "Бориспіль" твори українських художників", - розповів Багрій.

Стартував проект презентації робіт української художниці Марії Примаченко. "Виставили близько 50 робіт. Іноземці були в захваті від побаченого", - зазначив Багрій.

В рамках проекту також організували виставку фотографій, присвячених пам'яті Героїв Небесної сотні і подій на Майдані. "Це дуже важливий проект для нас, для Фонду, для людей, які живуть у цій країні, живуть Україною", - підкреслює меценат.

Видання каталогу робіт Віктора Гонтарева стало черговим етапом реалізації проекту "Подорожуй з Україною в серці". Чиї роботи пасажири "Борисполя" побачать наступними, поки що не повідомляється. "Це можуть бути не тільки художники - це може бути і скульптура, фотографія, графіка. У нас немає жодних обмежень. Головне, щоб це було цікаво людям, щоб вони добре проводили час перед вильотом, щоб іноземці бачили наше мистецтво і розуміли, що Україна - цивілізована держава, країна, яка має власну історію, культуру і мистецтво", - зазначив Багрій.

Президент Художнього фонду "Артанія" також розповів, що до проекту поступово долучаються музеї по всій країні. "Спочатку ми планували співпрацювати саме з аеропортами, однак у процесі організації з'ясувалося, що музеї також зацікавлені в нашому проекті. Тим більше, що вони пристосовані до проведення виставок, тоді як з аеропортом є певні проблеми. Наприклад, досить складно заносити картини в режимну зону, забирати їх звідти, стежити за захистом полотен", - зазначив Багрій. Він підкреслив, що перші результати співпраці з музеями вже є: виставка картин Приймаченко вирушила в Херсонський обласний художній музей. "За ним ще велика черга музеїв, які з радістю презентують виставку на своїх майданчиках", - резюмував меценат.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter