ГоловнаКультура

Нацрада назвала сумнівні російські серіали

5 телеканалів могли порушити закон

Нацрада назвала сумнівні російські серіали

Нацрада з телебачення і радіомовлення знайшла на п'яти українських телеканалах російські серіали, які можуть підпадати під заборону. Зауваження регулятор надіслав до Держагентства з питань кіно.

Про це повідомив член Нацради Владислав Севрюков на брифінгу в четвер, передає Інтерфакс-Україна.

Так, "Новий канал" демонструє три російські серіали: "СашаТаня", "Останній з Могікян" і "Вісімдесяті" без вказівок про рік випуску.

"Держкіно має визначити рік випуску", - зазначив Севрюков.

Такі самі ознаки порушень виявлено й у телеканалів ТЕТ (серіали "Кухня", "Світлофор", "Ангел або демон"), "1+1" (серіали "Скліфософський", "Віолетта з Атамановки", "Перстень з бірюзою") і телеканалу "Україна" (серіал "Замок на піску"). Щодо серіалів на "1+1" і "Україна", за словами Севрюкова, є інформація у відкритих джерелах про те, що вони 2014 випуску.

Крім того, моніторинг виявив ознаки порушення у телеканалу "Інтер", який демонструє серіал "Поверни мою любов". У титрах цього серіалу зазначено, що його було виготовлено в Росії в 2014 році, що є порушенням українського законодавства.

За словами члена Нацради Григорія Шверка, за законом Національна рада має тільки моніторити ефіри телеканалів і надсилати до Держкіно відповідні акти про виявлені порушення законодавства. Всі рішення про застосування санкцій приймає Держкіно.

Нагадаємо, закон, що забороняє поширення в Україні створених після 1 серпня 1991 року фільмів, які популяризують органи держави-агресора, створюють позитивний образ співробітників держави-агресора і співробітників радянських органів держбезпеки, а також в яких визнається правомірність окупації України, набув чинності 4 червня. Також закон забороняє показ усіх фільмів, виготовлених фізичними та юридичними особами держави-агресора після 1 січня 2014 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter