ГоловнаКультура

Кримське скіфське золото повернули в Україну

Це, зокрема, золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч і піхви до нього, а також коштовності сарматів

Кримське скіфське золото повернули в Україну

Українське скіфське золото із кримських колекцій, яке тривалий час залишалося в Амстердамі через окупацію Криму Росією, вже виставили в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомила завідувачка музею Людмила Строкова, пише Укрінформ.

"Це перший день для загального відвідування. Вчора ми їх виставили у вихідний для відвідувачів. І сьогодні це перший день, коли їх можна побачити саме в експозиції", - повідомила вона.

За її словами, до Києва з амстердамського музею Алларда Пірсона повернулися всі 19 експонатів, які надавали для виставки у рамках спільного з кримськими музеями проекту "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Зокрема, це золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч і піхви до нього, а також коштовності сарматів: прикраси і предмети побуту. Як зазначила співробітниця музею, страхова вартість цих експонатів становила 11,5 млн євро.

Ще 565 експонатів із кримських музеїв, за словами Строкової, залишаються в Амстердамі у музеї Пірсона до юридичного вирішення питання про місце їх повернення.

Після військової агресії РФ на території України виникло питання про місце повернення виставки. Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, було вирішено, що золото скіфів повернуть до Києва.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter