ГоловнаКультура

У музеї Ханенків покажуть "Жахи війни" Франциско Гойї

Музей має повну серію антивоєнних гравюр відомого іспанського художника

У музеї Ханенків покажуть "Жахи війни" Франциско Гойї

3 квітня в Музеї Богдана і Варвари Ханенків відкриється виставка антивоєнного циклу офортів Франциско Гойї "Жахи війни".

Про це повідомляє сайт музею.

Гойя працював над серією гравюр у 1810-1820 роках. Серія налічує 82 аркуші, на яких зображено травматичний досвід участі художника в Піренейській війні. Ця війна почалася 1808 року з Мадридського повстання, після якого Наполі вторгся в Іспанію.

З 1-го по 47-й аркуш Гойя реалістичною зображує жахливі події, що відбуваються на полі бою після битви, аркуші з 48-го по 64-й документують голод, який тривав у Мадриді в 1811-1812 роках і забрав 20 тис. життів. Останні 17 аркушів серії - символічне бачення Гойї, роздуми про долю його країни після війни.

"Жахи війни" не були видані за життя художника - через цензуру. Гойя надрукував тільки пробну серію відбитків, яку подарував своєму другові - історикові мистецтв Бермудесу.

У 1863 році Королівська академія образотворчих мистецтв у Мадриді вперше видала повну серію гравюр Гойї, давши їй назву "Жахи війни" (Los Desastres de la Guerra). Згодом Академія кілька разів повторювала видання серії, востаннє - в 1937 році.

Український музей Ханенків володіє відбитками четвертого видання - 1906 року, високо цінованими експертами, зокрема через якість паперу. Музей купив гравюри в художника М.А. Шарнова у квітні 1941 року.

Виставка триватиме з 3 квітня по 25 травня 2014 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter