ГоловнаКультура

На Кіровоградщині відкрили пам'ятник убитим хліборобам

Селяни захищали свій врожай від більшовиків 1920 року.

На Кіровоградщині відкрили пам'ятник убитим хліборобам
Фото: http://kholodny-yar.org

У селі Соснівка Кіровоградської області відбулося відкриття пам'ятника хліборобам округи, які загинули, захищаючи свій врожай від більшовиків 1920 року.

Як повідомила прес-служба "Холодноярської ініціативи", пам'ятник споруджено її зусиллями, а також зусиллями історичного клубу "Холодний Яр". Ідея пам'ятника належить відомому дослідникові української історії Роману Ковалю. Творче втілення в граніті виконав скульптор Дмитро Бур'ян.

Нас может об\'єднати і відкрити перед нацією майбутнє тільки одна чесна відповідь - це наша історія, це наші герої. Тому Холодний Яр, як і Крути, Конотоп, Шаповаловка, Соснівка, Пилявці, Виграїв, Зборів, Батіг, Гурби та інші місця нашої слави повинні бути внесені в спеціальний реєстр українських перемог над окупантами.— Віктор Ющенко, президент України (2005-2010)

"Я хочу сказати, що села, які були розташовані поблизу залізниці, найбільше відчули на собі, що таке радянська влада. Село Соснівка саме є одним із наших нещасних і спалених українських сіл. Насолила радянська влада хліборобам Соснівки - вони вирішили не віддавати хліб і розібрали залізницю. Не встигли вони озброїтися як слід, як їх жорстоко покарали. На полі перед Соснівкою, за свідченнями місцевих людей, було порубано в нелюдський спосіб понад 50 мешканців цього та сусідніх сіл", - сказав Коваль.

Після жнив 1920-го червоноармійські продовольчі загони заполонили чигиринські села і силою забирали у селян хліб. Жителі села Соснівка, Дев'ятка, Скаржинка, Тирнавка розібрали залізницю, щоби більшовики не могли вивезти зерно. Це призвело до кривавих сутичок, унаслідок яких загинуло багато українських землеробів.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook