Під контролем: перші результати роботи проекту «Безпечне місто» в Ірпені

За останні півроку в Ірпені вдалося оперативно розкрити ряд крадіжок, які були зафіксовані камерами відеоспостереження. А головне, багато злочинів вдається попередити.

Фото: Надано Володимиром Карплюком

Безпека – одна з найважливіших характеристик комфортного міста. Особливо актуальна вона зараз, коли в Україні серйозно виросли показники злочинності. В Ірпені також маємо цю проблему. Тому однією з наших перших ініціатив став проект «Безпечне місто».

Минулого року в рамках проекту ми встановили в Ірпені 64 камери відеоспостереження. Охопили майже півміста. Цього року запланували встановити ще стільки ж камер. Техніку підібрали якісну, картинка дозволяє легко ідентифікувати обличчя людини або номер машини. Якщо черговий не помітив подію в онлайн-режимі, то її можна переглянути у записі впродовж двох тижнів.

Зображення з відеокамер передається на монітори відділку поліції і Муніципальної варти. Такий подвійний нагляд допомагає ефективніше контролювати ситуацію в місті.

За півроку за допомогою відеоспостереження правоохоронці вже розкрили ряд злочинів. У перший же день знайшли крадія велосипедів. Нещодавно викрили осіб, які у нічний час викопали зелені насадження у міському парку відпочинку «Дубки». А зараз повертаємо власникам украдені велосипеди та дитячі візочки. За допомогою відеозапису ідентифікуємо крадіїв і відстежуємо їхній рух.

Найбільшого резонансу в місті набуло затримання злочинної групи, яка протягом декількох місяців обкрадала автомобілі. Забирали все, що потрапляло на очі: документи, мобільні телефони, інші цінні речі. Не гребували навіть дитячими іграшками. Завдяки камерам, злодіїв затримано. Триває слідство.

Відеоспостереження багато важить і для благоустрою. Служба оперативного моніторингу Муніципальної варти тримає в полі зору вулиці міста і в разі порушень правил благоустрою передає інформацію до служби швидкого реагування. Найчастіше порушення стосуються несанкціонованого вивозу сміття. Лише за березень (перший місяць роботи) Муніципальна варта понад півсотні разів реагувала на порушення у сфері ЖКГ, склали 15 протоколів і 52 приписи.

Але на цьому ми не зупиняємося. Зараз ведемо перемовини з підприємцями, щоб вони теж долучалися до міської програми безпеки: встановлювали власні камери відеоспостереження і підключали їх до загальної мережі. Це допоможе оперативніше розкривати і попереджувати злочини в місті.

Володимир Карплюк Володимир Карплюк , Голова політичної партії «Нові обличчя»
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter