ГоловнаБлогиБлог Терези Лащук

«Судове засідання по Розенблату увійде в історію як найнудніше»

У понеділок в Солом’янський суд прийшло безліч журналістів – медіа вже звикли, що судове засідання над українськими політиками цікавіше будь-якого телешоу. Дотепні юридичні викрутаси адвокатів, довгі промови підозрюваних – уього цього під час обрання запобіжного заходу нардепу з БПП Бориславу Розенблату не було. Його, нагадаю, підозрюють в отриманні хабаря по «бурштиновій справі». 

«Це судове засідання увійде в історію як одне з найнудніших», - спускаючись сходами суду констатує оператор одного з українських телеканалів.

І дійсно, вже на другій годині більшість кореспондентів сиділи в коридорі суду, у залі залишились тільки оператори. Вони вимушено слухали особливо довгі і незмістовні промови адвокатів Розенблата. 

Виступ одного з них, Петра Янченка, затягнувся на дві години. Цей час він малював схему підозр свого підзахисного, цитував вірші, згадував чорнобильців та Горбачова. Робив усе це до жаху монотонно і тихо, часом замовкаючи та шукаючи необхідний рядок у підозрі. 

Навіть прокурори САП під час перерви зізнались мені, що очікували більш «гострих» виступів захисту.

Взагалі, захищати Розенблата мав інший адвокат – ще на комітеті невинуватість пана Борислава доводив відомий юрист Андрій Федур. Він представляв інтереси матері убитого журналіста Георгія Гонгадзе та директора радгоспу, народного депутата Миколи Агафонова, який помер у 2002 році, був захисником Бориса Колесникова та Сандея Аделаджі. 

Минулого тижня на регламентному комітеті Федур зізнався – до засідання не готовий. І не дивно, фільм про агента «Катерину» і Борислава Розенблата – занадто очевидний доказ корупційних діянь депутата. Хоча сам Розенблат досі стверджує – справа шита білими нитками, він нічого не робив, бурштину в руках не тримав. 

В певний момент склалось враження, що Розенблат або «зажав» гроші на хороших адвокатів, або хороші адвокати відмовились псувати ім’я на цій справі, або слабкий захист був підібраний зумисне.

Як би там не було, через 7 годин суд призначив депутату заставу у 7 мільйонів гривень, це на три мільйони менше, ніж просили прокурори САП. Окрім цього Розенблат зобов’язаний носити електронний браслет і не спілкуватись з іншими свідками по справі, зокрема з нардепом Максимом Поляковим. 

Борислав Соломонович стверджує, що 7 мільйонів у нього немає. А оскільки Верховна Рада не дала дозвіл на його арешт (лише зняття недоторканності і обрання запобіжного заходу), то навіть якщо Розенблат гроші не сплатить, у СІЗО його не посадять. Прокурори САП обціють готувати на вересень нове подання щодо дозволу на арешт нардепа. Та Борислав Розенблат має нерухомість в Німеччині, туди є побоювання, до вересня він може втекти.

Тереза Лащук Тереза Лащук , Журналіст LB.ua
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter