ГоловнаБлогиБлог Сергея Сулимы

Складаємо ТОП-100 ворогів України

Якщо колись буде складений рейтинг ТОП-100 ворогів України, цей чолов’яга посяде там почесне місце десь у другій десятці. Знайомтесь - Юрій Баклагов, громадянин Росії, а за сумісництвом мер зайнятого російськими бойовиками Краснодона.

Фото: Надано автором

Юрій Борисович був присутній на всіх оперативних нарадах В. Болотова у Луганську, і пильно слідкував за виконанням доручень «кормчого ЛНР» у себе в Краснодоні. В останні дні нашого перебування у «ЛНР», коли українська армія нарешті почала активну фазу оточення Луганська, Баклагов для безпеки Болотова запросив його перебратися у Краснодон і запропонував останньому оселитися у своєму будинку (колишній відремонтований дитячий садок). Місцеві ополченці потім розповідали, що саме по дорозі у Краснодон Валєра отримав поранення. Кажуть, що у будинку Баклагова був підписаний сумнозвісний «Указ про повну мобілізацію чоловіків ЛНР віком 18-60 років».

Ще з травня Баклагов почав займатися розквартируванням російських військових у Краснодоні, Суходольську та Молодогвардійську, паралельно організовуючи схрони для російської техніки. У липні, хлібом-сіллю, разом зі своєю коханкою Іриною, зустрічав роту сербських бойовиків, що прибули на поміч в «ЛНР». По приїзду кожної з ворожих диверсійних груп, Баклагов разом з місцевими поліцаями підбирали для бойовиків легкову техніку по базі місцевого ДАЇ, після чого мєнти разом з російськими найманцями, робили рейди і вилучали автомобілі у мирних громадян…

З довоєнного:

За 12 років керування містом і районом (меру Краснодону юридично і фінансово підпорядковані всі містечка та села р-ну) йому вдалося позбутися абсолютно всього українського в межах території свого правління. На день шахтаря і день міста він зазвичай запрошував групу «Бутирка», Славу Медяника, «Фристайл» і т. п.

У 2003 Баклагов доклав чималих зусиль, щоб у Суходольську почалася епідемія Гепатита А. Тоді бюджетні кошти, що направлялися на водозниження кварталу Комарова м. Суходольська він перенаправив на благоустрій Краснодона. Результатом епідемії стали декілька смертей і тисячи хворих гепатитом мешканців Суходольська. Взагалі-то улюблений бізнес мера Краснодону - благоустрій (зокрема зелені насадження, клумби квітів - рентабельність 90%). Колись, про його сьогоднішні і минулі злочини хтось з місцевих обов’язково напише книгу, тому що такої руїни, як є в агломерації Краснодону, ви не знайдете в жодному місті України.

Більше тижня тому Баклагов виїхав з Краснодону до свого рідного Армавіру, де перебуває і зараз. У декого з читачів може виникнути питання, чому його ніхто не затримав. Підказкою до відповіді є доля мера Луганська С. Кравченка, якого батальйон «Айдар» затримав 07.08.2014, а пізніше був вимушений відпустити. Впевнений, з Баклаговим нічого не станеться, навіть якщо він перебереться жити в свій будинок під Києвом.

Поки Україна тимчасово не перейде на закони воєнного часу і не позбудеться всього зайвого і антиукраїнського нам не варто очікувати на перемогу.

Сергей Сулима Сергей Сулима , Антиквар, галерея "АтрибутЪ"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter