Лідери «джинси» серед кандидатів у президенти та місцевих політиків намагались звільнити СБУ в Луганську від сепаратистів

За результатами моніторингу в період з 7 по 13 квітня 2014 року відсоток матеріалів з порушенням професійних стандартів журналістики або ознаками замовності у луганських медіа становив – 17%. З них політичного характеру – 92%, позитивні матеріали про силові органи – 3%, комерційного характеру – 5%. Найбільша кількість матеріалів була присвячена вирішенню політичної кризи, звільненню будівлі СБУ та результатам роботи нової влади.

Фото: Надано автором

Найбільше в позитивних матеріалах про діяльність державних установ або посадовців фігурували Луганський міський голова С. Кравченко, Голова Луганської ОДА М. Болотських, голова Луганської обласної ради В. Голенко та народний депутат України О. Єфремов. Також велику активність на цьому тижні проявляли кандидати в Президенти України Ю. Тимошенко, М. Добкін та С. Тигіпко, які відвідали Луганщини та пропонували свої шляхи вирішення політичної кризи та звільнення СБУ.

Найбільша кількість матеріалів, які порушують професійні стандарти журналістики або мають ознаки замовності була зафіксована у телеканалу «ЛКТ», газети «21 век» та сайту «Коментарі». Найбільш об’єктивно висвітлювали події у суспільстві журналісти телеканалу «ІРТА», «Реальної газети» та сайту «ІРТА-факс».

Детальний звіт по результатам моніторингу за посиланням.

Моніторинг ТБ, друкованих та Інтернет - медіа на предмет дотримання ними професійних стандартів проводиться ГО «Центр європейських ініціатив Луганщини» з 25 березня 2014 року у Луганській області за підтримки ГО «Телекритика». Проводиться моніторинг 3-х обласних телеканалів, 6-х газет та 6-х онлайн-видань. В цьому звіті наведено результати моніторингу, що здійснювався з 07 по 13 квітня 2014 року.

Максим Михальков Максим Михальков , Региональный координатор общественной организации "Центр ЮЕЙ"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter