Столична влада хоче узурпувати контроль над комунальними ЗМІ?

19 березня Київрада має розглянути проект рішення № 08/231-113 щодо проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників ЗМІ Київської міської ради.

Фото: kievcity.gov.ua

Цей проект має кілька особливостей, які роблять його досить сумнівним. Його автор Рена Назарова пропонує одночасно призначити конкурс на заміщення відповідних посад і скасувати Порядок проведення конкурсу для відбору кандидатів на заміщення вакантних посад керівників ЗМІ Київської міської ради.

Тобто, пропозиція полягає в тому, щоб провести конкурс за відсутності затвердженого порядку проведення цього конкурсу.

В разі ухвалення рішення, буде створено конкурсну комісію, куди будуть включені депутати Київради, представники профспілок та громадських організацій.

Варто зазначити, що профільна комісія (з питань інформаційної політики і реклами) складається переважно з представників УДАРу-Солідарності (5 із 7), така ж ситуація й в інших комісіях. Згідно із запропонованими нормами саме вона на власний розсуд буде визначати критерії відбору до конкурсної комісії.

Чи будуть складнощі в тому, щоб завести до неї «потрібних» столичній владі людей? Питання риторичне.

Після ухвалення рішення, комісія, діяльність якої практично нічим не регламентується, отримує майже безмежні повноваження.

Відповідно до проекту, вона зможе на власний розсуд:

- Встановлювати строки проведення конкурсу;

- Ухвалювати умови проведення конкурсу;

- Перелік екзаменаційних питань;

- Перелік та форми документів для учасників.

Цілком зрозуміло, що затягування процесу призначення керівників ЗМІ не можна допускати, проте, і так діяти теж не можна. Якщо не влаштовує існуючий Порядок проведення відповідного конкурсу, якщо він застарілий, то потрібно було подати відповідні зміни або проект нового положення, голосувати і призначати конкурс. На це було достатньо часу.

Натомість столична влада вирішила йти шляхом правового нігілізму та створювати умови для ручного керування процесом, повністю усунувши від нього нечисленну опозицію і громадськість.

Олександр Солонько Олександр Солонько , Юрист, політичний аналітик, громадський активіст
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter