Про заходи в Павлокомі й Млинах

Цими вихідними вшановували пам’ять безневинно замордованих українців у Павлокомі, що у Надсянні, та відзначали автора мелодії українського гімну о. Михайла Вербицького. Тішить, що нас, свідомих українців, було багато, а рівень заходів за участі керівника зовнішньополітичного відомства та перших осіб областей говорить сам за себе.

Отже, у суботу, 3 березня, більше ніж півтисячі українців на чолі з Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним взяли участь у поминальних заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща). Тут під час Другої світової війни (1-3 березня 1945 року) трагічно загинули 366 українців від рук польської армії. Врятувалися тоді лише 36 українців. До речі, це вперше від 2006 року, коли у Павлокомі за участі Президентів України та Польщі відкрили пам’ятник-меморіал закатованим українцям, зовнішньополітичне відомство нашої держави було представлене першою особою – Міністром закордонних справ. Щодо рівня заходу – безумовний прогрес і свідчення, що ми рухаємося у правильному напрямку.

Фото: Надано автором

У Польщі вшанували пам'ять жертв трагедії села Павлокома

Фото: надано автором

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у поминальних заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома (Республіка Польща).

Незважаючи на сьогоднішній складний період в українсько-польських взаєминах, із нами в Павлокомі була і віддала шану безневинно убієнним і воєвода Підкарпатського воєводства Ева Ленярт. Розумію наскільки це непросто було їй особисто – поділяти разом з нами думку про те, що спільна пам'ять і вшанування жертв братовбивчого конфлікту зобов'язують нас до будови спільного майбутнього.

А наступного дня, в неділю, відбулися не менш людні заходи у Млинах (Республіка Польща), присвячені пам’яті автору мелодії нашого славня. Без роботи Михайла Вербицького вірш Чубинського так і залишився би виключно літературним твором. Спершу відслужили Святу Літургію у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло. А потім у каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва та віче за участі прибулих делегацій зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини. Усі області західної України були представлені першими особами.

Фото: Надано автором

У Млинах (Республіка Польща) відбулися урочистості з нагоди 203-ї річниці з дня народження творця мелодії Державного Гімну – Михайла Вербицького

Фото: Надано автором

 с. Млини (Республіка Польща). Участь в урочистих заходах з нагоди 203-ї річниці від дня народження Михайла Вербицького взяли перші особи від Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини.

Надзвичайно надихає той факт, що з роками все більша і більша кількість людей відчуває потребу в своєму серці бути у ці дні на батьківщині о. Михайла Вербицького, увічнюючи його пам'ять. Наш Гімн завжди був підтримкою, вірою, молитвою, дороговказом. І нині він надихає тисячі патріотів, які виборюють краще майбутнє для наших дітей на сході країни.

203-тя річниця від народження Михайла Вербицького: у Млинах лунає Державний Гімн України

П.С. Дуже непросто читати сторінки спільної історії попередніх століть українського і польського народів. Маємо в собі знайти силу разом, українці і поляки, читати їх в ХХІ столітті і дивитися вперед. Щоразу, роблячи кроки назустріч дружній нам Польщі, просимо на цьому всьому шляху від представників сусідньої країни не так багато – поваги до спільного минулого, залишити нам наших Героїв у спокої, спільної участі у поминальних заходах за невинно убієнними. А ще – підтримки Церков і просто людської віри, що спільне майбутнє буде обов’язково добрим, світлим.

Олександр Ганущин Олександр Ганущин , Голова Львівської обласної ради (2015-2020)
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram