ГоловнаБлогиБлог Миколи Голомші

Боїнг. Між минулим і майбутнім

Представників слідчої групи прокуратури Нідерландів, які прибули до України у межах розслідування катастрофи Боїнга МН-17 на Донбасі, бойовики не допустили на контрольовану ними територію. Факт є порушенням всіх міжнародних норм і ще одним підтвердженням терористичної сутності так званих ДНР і ЛНР.

Спільна слідча група з розслідування катастрофи Боїнга МН-17 на території Донецької області минулого року працює вже рік. До складу цієї групи входять і українські слідчі. Про роботу цієї групи ми знаємо лише з тих заяв слідчих, які періодично доходять до нас з Нідерландів. Україна, на жаль, не проводить паралельне публічне розслідування. Загострю увагу – публічне. Тобто таке, яке не порушуючи таємницю слідства нідерландської групи, надало б роз’яснення з приводу очевидних питань – які сили ППО українських ЗС були присутні в районі катастрофи, які бойові літаки виконували там завдання тощо. Матеріали такого розслідування, окрім суттєвої допомоги нідерландській групі, могли б стати публічним резонансом і доказовою базою, найперше, для пересічних громадян України, Росії, Європи. Фактор системної непублічності георезонансної катастрофи, (бо така публічність, на чиюсь думку, унеможливлює таємницю слідства), грає в даному випадку проти систематичної міжнародної жертовності української армії, яку путінці наполегливо, технолого-креативно звинувачують у катастрофі.

Тут варто задуматися над тим, що в сучасному глобалізованому світі не лише вакуум правдивої інформації заповнюється одномоментно іншими трактуваннями протилежного знаку, а в, першу чергу, саме достовірна первинна інформація технологічно і креативно перетворюється в недостовірний для широких мас резонанс уваги, оскільки філігранно доповнювнюється масою «вкидних» моментів, акцентів, стереотипно-аксіоматичних міфів, що «розчиняють» щирість правди. І якщо на рівні перших осіб, чи навіть дипломатично-політичного бомонду, правда, заявлена про катастрофу літака, стала аксіомою, то на рівні пересічних громадян та громад різних країн, завдяки масованому креативно-сценарному комунікаційно-контентному впливу Кремля, вона досить часто піддається сумніву. І це реально стає тотальним і аксіоматичним запереченням первинної правди на рівні внутрішньої впевненості.

Тема катастрофи Боїнга належить до так званих наскрізних цивілізаційних геостратегічних тем, про які Україна мала б говорити постійно, системно, комбіновано, різномасштабно, контекстно, подаючи беззаперечні факти об’єктивного розслідування і демонструючи наглядно підтверджений злочин російських терористів проти світової людяності сучасного глобального світу.

Замовчування теми катастрофи Боїнга в небі Донбасу – це атавізми минулого в роботі наших правоохоронних органів. Світ змінився. А вони цього не помітили.

Ми маємо говорити всю правду суспільству про цю трагедію, щоб не залишалось нікого, хто б не вірив у правдивість і щирість нашої позиції. І тільки так – переможемо.

Микола Голомша Микола Голомша , Голова політичної партії "Патріот"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter