Блог Лесі Гасиджак

Редактор інтернет-порталу "Музейний простір України"

Леся Гасиджак

Начальник інформаційно-аналітичного відділу ГО «Український центр розвитку музейної справи».

За освітою - історик-етнолог, кандидат історичних наук. Коло наукових інтересів – етнічні процеси, історія та культура Донеччини в ХХ ст., історія повсякдення, культура жителів передмістя та професійна шахтарська субкультура.

Націоналістка, православна (УПЦ КП), підтримую та рух за створення єдиної помісної української церкви та повну ліквідацію УПЦ МП і люстрації.

Гарно знайома з музеями України з точки зору пересічного відвідувача і вважаю, що наразі музейна галузь стоїть на порозі санації. Маховик реформ уже запущено. Частина музейників наразі зіскочила з соціалістичних рейок, частина – навіть забула, що це таке, і таким чином консерваторів лишилася лише третина. Справжні друзі відкрито і чесно говорять один одному про недоліки і вади. І ніколи не ображаються на критику. Адже зі сторони видно – краще.

Все записи блога
  • Здається, що влада здає не лише державну територію на Сході. Їй не потрібна й українська історія та культура на Заході! З візитом Броніслава Коморовського нависла загроза над полотнами…
  • До класики української етнології належить праця П. Іванова «Народные рассказы о ведьмах и упырях». Серед всього іншого вона містить кілька порад, як господарю вирахувати відьму, яка…
  • Для тих, хто не поїде міряти сніг у Куршевелі чи в околицях Говерли, а також зневажає пасивний відпочинок і захоче долучитися до світу прекрасного, пропоную афішу музейних проектів…
  • Чи потрібен Києву 1200-літній дуб? 7 липня у Пирогові призначено відкриття експозиції, яка буде являти собою металеву конструкцію-опору, до якої буде вертикально припасоване 1200-літнє дерево. Ось тільки переміщати…
  • Травень - для подорожей На цих довгих вихідних всім лишається одне – зайнятися туризмом. Пропоную список фестивалів, які проходять цього травня в різних областях України
  • Музеї Києва: День безоплатного відвідання Переважна частина музейних завсідників не є вже такою заможною. Для них я провела моніторинг музеїв столиці на предмет наявності дня безоплатного для відвідання абсолютно всіма категоріями…
  • Археологи і музейники об’єднуються проти грабіжників пам’яток Вперше за багато років депутати від культури розробили справді важливий закон, що покликаний врегулювати надзвичайно гостру проблему – тотальне пограбування археологічних пам’яток
  • Етнографічні небилиці чи діагноз? Виставка «Етнографічні небилиці» в музеї Івана Гончара - це перша по-справжньому креативна виставка в стінах центру традиційної національної культури. Це рентгенівський знімок кожного…
  • Що не може не тішити в п’ятницю, так це перспектива двох вихідних днів попереду. Впевнена, що всі з вас вже навіть мають плани. Але якщо раптом ви ще в роздумах – рекомендую сходити…
  • «Оскар» для музеїв В Україні обирають "Музейну подію року". Головним критерієм для голосування виступає суспільна значущість події, її сприйняття громадськістю, резонанс та вплив на музейне життя країни…
  • Чи повинен музей погоджуватися на всі комерційні пропозиції, щоб заробити кошти на створення високоякісних виставок чи каталогів, чи ці експерименти ні до чого, бо музей – консервативна…
  • Музей для людей Для того, щоб задовольняти запити сучасного суспільства музей має бути гнучким і динамічним. Люди, які там працюють, мають любити свою справу. І любити людей.