ГоловнаБлогиБлог Дмитра Снєгірьова

Гумконвой під прицілом, або Як активісти зірвали російську провокацію

Сьогодні вночі із Ростовської області РФ на тимчасово окуповані території України вирушив 55-й так званий "гуманітарний конвой".

За повідомленнями російської сторони, колона перетнула українсько-російський кордон, маршрут до пунктів пропуску пройдений без затримок, непередбачених ситуацій в дорозі не сталося. На шляху прямування колонна розділилася на дві частини. Одна з них прибула на пункт пропуску Донецьк, друга – на Матвєєв-Курган.

Фото: EPA/UPG

"В складі колони понад 70 автомобілів, які везуть більше 600 тонн гуманітарних вантажів. Основна маса вантажу - це продукти харчування, предмети першої необхідності, медикаменти і навчальна література", - йдеться у повідомленні російського МНС.

13 серпня 2014 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію з джерел наближених до керівництва самопроголошеної "ЛНР", що у вантажівках першого "гуманітарного конвою" встановлені радіомаяки для наведення вогню. На момент заходу каравану у Луганськ вантажівки мають бути обстріляні спецназом ГРУ ГШ РФ, а відповідальність за це російська сторона планувала покласти на Збройні сили України.

"12 серпня 2014 року у Краснодоні відбулася нарада бойовиків де обговорювався момент проходження каравану з гуманітарною допомогою на територію т.зв. "ЛНР" і наявності у вантажівках, які везуть цю "гуманітарну допомогу" систем радіоспостереження. Нараду вів офіцер російського ГРУ з позивним "Николай". В нараді брали участь 8 чоловік. Підтвердженням провокації, яка має відбутися є відмова російської сторони перевантажувати гуманітарний вантаж в орендовані "Червоним хрестом" машини",- йшлося у повідомленні аналітичного відділу ГІ "Права Справа".

Нагадаю, міністр закордонних справ РФ Лавров тоді чітко заявив, що від ідеї перевантаження з російських машин вони відмовились. Крім того Лавров підкреслив, що вся відповідальність за забезпечення безпеки проходження каравану лежить саме на київських силовиках.

Оприлюднення оперативної інформаціі аналітичного відділу ГІ "Права Справа" дозволила на певний час затримати прибуття так званого "гуманітарного конвою" в Луганськ. Тільки 22 серпня 2014 року 70 Камазів з території РФ змогли перетнути український кордон і почати рух у напрямку Луганська.

Примітно, що ця операція ГІ "Права Справа" була чи не єдиною успішною спробою завадити проходженню колон з "гуманітарним вантажем" з території РФ. В подальшому, офіційний Київ лише констатував факт проходження колон обмежуючись заявами, що так звані "гуманітарні конвої" є одним із способів підтримки незаконних збройних формувань в регіоні.

З серпня 2014 року автоколони МНС Росії доставили до окупованих Донецька і Луганська 63 тисяч тонн вантажів..

Дмитро Снєгірьов Дмитро Снєгірьов , Співголова ГІ "Права справа"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter