ГоловнаСвіт

Після розгону мітингу в лікарнях Тбілісі залишаються більш ніж 50 постраждалих

Під час акції біля парламенту постраждав 31 журналіст.

Після розгону мітингу в лікарнях Тбілісі залишаються більш ніж 50 постраждалих
Фото: twitter.com/OlegPanfilov7

У лікарнях Тбілісі залишаються 52 пацієнти, які постраждали під час розгону акції протесту на проспекті Руставелі в центрі столиці. Про це повідомляє Європравда з посиланням на грузинське видання 1tv.ge.

За даними Міністерства охорони здоров'я Грузії, стан здоров'я більшості пацієнтів стабільний, деякі з них покинуть медичні заклади сьогодні або найближчим часом.

Водночас у Хартії журналістської етики Грузії заявили, що під час мітингу перед будівлею парламенту в четвер постраждав 31 співробітник грузинських ЗМІ, пише Грузия.online.

За інформацією Хартії, всі постраждалі журналісти були поранені гумовими кулями.

Так, у фотографа видання Civil.ge Гурама Мурадова випустили 11 гумових куль, у журналістки телекомпанії "Рустави 2" Тамари Багашвілі був зафіксований перелом плеча і їй знадобилася операція.

Член служби охорони "Рустави 2" Георгій Сулашвілі втратив око, у нього зламана щелепа і йому знадобилася невідкладна хірургічна операція.

Хартія публікує імена всіх постраждалих журналістів, а також вид їхніх пошкоджень.

Нагадаємо, у четвер, 20 червня, у Грузії почалися масові акції протесту, внаслідок яких постраждали 240 осіб. У ніч на п'ятницю поліція в Тбілісі застосувала сльозогінний газ, водомети і гумові кулі для розгону демонстрації в центрі міста. Учасники мітингу, які вимагали відставки членів уряду, намагалися прорватися у двір будівлі парламенту.

Антиросійський мітинг у Тбілісі став протестом проти дій депутата Держдуми РФ Сергія Гаврилова на відкритті сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Він відкрив засідання, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії, і звернувся до учасників сесії російською мовою.

Опозиціонери заявили, що влада Грузії здійснила акт зради, оскільки впустила в країну і надала почесне місце в парламенті людині, яка робила заяви на підтримку незалежності Абхазії і Цхинвальського регіону (Південної Осетії) і брала участь у війні проти грузинів в Абхазії в 1993 році.

У п'ятницю стало відомо, що спікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе пішов у відставку у зв'язку з масовими протестами.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram