Конспект

В рубрике "Конспект" LB.ua представляет интересное и полезное чтиво по экономике и бизнесу. Тут вы найдете ключевые экономические доклады и лекции ведущих экономистов.

Публикации
  • Що загрожує фінансовій стабільності. Конспект звіту НБУ
    Алла Кошляк
    Основним фактором ризику для фінансової стабільності, згідно зі звітом, на сьогодні є затримка у здійсненні реформ, передбачених програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, та надходженні наступного кредитного траншу.
  • Місія МВФ: Угода можлива? Конспект звіту
    Алла Кошляк
    План бюджету цього року під загрозою недовиконання, оскільки він включає в себе надзвичайно оптимістичні оцінки доходів від податків на імпорт, ренти та приватизації. Для досягнення цільового рівня дефіциту Уряд може використати типову практику…
  • Антикорупційний поступ UA. Конспект доповіді
    Денис Мурза
    Сукупний щорічний економічний виграш від антикорупційних заходів для України становить біля 6% від ВВП, або приблизно 6 млрд дол. США. Конспект доповіді Інституту економічних досліджень та політичних консультацій про ефективність боротьби…
  • Що Смолій робитиме в НБУ до 2020 року. Конспект програми
    Діана Манучарян
    Програма діяльності Нацбанку до 2020 року, представлена наприкінці лютого Яковом Смолієм, - своєрідна передвиборна програма основного кандидата на посаду керівника НБУ.
  • Економічні підсумки від Івана Міклоша, Гліба Вишлінського й Олега Устенка (стенограма)
    Інститут Горшеніна
    Наприкінці минулого року в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл «Україна. Економічні підсумки 2017 року». Пропонуємо вашій увазі стенограму виступу учасників заходу: Івана Міклоша, Гліба Вишлінського й Олега Устенка.
  • Чому нафтовики помиляються. Конспект лекції Іскандера Діяшева
    Ольга Хворостина
    Електромобілі, потяги на магнітній подушці і сонячні батареї поступово зменшують попит на нафту, газ і вугілля. Яке майбутнє у традиційних джерел енергії?
  • Реклама
  • Криптовалюти в Україні: фінансова бульбашка чи гроші майбутнього? Конспект
    Інститут Горшеніна
    "Будь-які технології винайдені людством для біржі, для сексу і для війни. Тому блокчейн рано чи пізно матиме і військовий аспект, так само, як 20 років тому люди говорили, що інтернет рано чи пізно матиме військовий аспект". Конспект круглого…
  • Сергій Гурієв: "Щастя - це і є мета соціально-економічної політики"
    LB.ua
    "Коли ми говоримо про соціально-відповідальну державу, про рівність можливостей, ми говоримо про економічне зростання. Будь-яка боротьба з нерівністю без зростання - це перерозподіл пирога заданого розміру. В таких умовах допомогти собі -…
  • Що заважає іноземним інвесторам в Україні
    Марія Репко , Олексій Гаманюк
    На заваді притоку іноземного капіталу стають системні проблеми із корупцією, судовою системою та захопленням держави олігархами. Поліпшити ситуацію можна порівняно швидко, полегшивши податкове адміністрування та знявши валютні обмеження.
  • Що робив "Нафтогаз" минулого року. Звіт компанії
    Валерій Щербина
    У червні найбільша державна енергокомпанія "Нафтогаз України" опублікувала звіт про роботу за 2016 рік. Ми прочитали цей об'ємний документ за вас і вибрали найважливіше.
  • НЕФ-2017. Енергетичний сектор - точки росту (доповідь)
    Інститут Горшеніна
    "Згідно з опитуваннями, близько 50% домогосподарств готові змінювати постачальника енергопослуг, навіть якщо ціна не зміниться. Люди, почавши платити більше, готові вимагати підвищення якості послуг. А чи готові самі постачальники до цього…
  • Безробіття серед молоді: дрібниця чи вирок?
    Ольга Николаева, Анна Квит, Елена Низалова, Илона Сологуб
    Міжнародний проект EXCEPT, над яким працює консорціум із десяти дослідницьких інститутів з дев'яти країн Європи, включаючи Київський економічний інститут, вивчає становище молоді на ринку праці і ризики соціальної ізоляції. Яка ціна молодіжного…
  • Старший економіст МВФ: Пенсійна система України у вкрай важкому стані і потребує реформ
    София Завтонова
    Якщо пенсійний вік в Україні є одним з найнижчих у Європі (60 років для чоловіків і 58 років для жінок), то державні пенсійні видатки - одні з найвищих. У 2016 році пенсійні видатки склали близько однієї чверті від загального обсягу видатків…
  • Книга скарг і пропозицій українського бізнесу. Звіт бізнес-омбудсмена
    Діана Манучарян
    Державні фонди не реалізували жодної з рекомендацій Ради бізнес-омбудсмена, Антимонопольний комітет реалізував тільки 40% рекомендацій, а парламент, Кабмін і Президент - 56%. Приблизно стільки само рекомендацій реалізувала Національна поліція…
  • Підприємці почали витрачати на митниці менше часу, проте більше грошей (дослідження)
    Ольга Хворостина
    Порівняно з 2014 роком близько третини підприємств почали витрачати менше часу на проходження митниці. Це менше, ніж відсоток підприємств, для яких час проходження митниці не змінився, але більше за невелику частку опитаних, для яких він збільшився…
  • Що Україна обіцяла МВФ? Газовий сектор
    Валерій Щербина
    Уряд України стверджує в Меморандумі, що продовжить свої зусилля з підвищення адресності соціальної допомоги, посилить стимулювання домогосподарств до ощадливості і продовжить здійснювати витрати в межах бюджетних лімітів. Фактично це означає…
  • Що Україна обіцяла МВФ? Доходи і витрати
    Ульяна Яхно
    Фіскальна політика передбачає неухильне дотримання середньострокового плану, на чолі якого стоїть бюджетний дефіцит. Його планово знижуватимуть з 3,1% ВВП у 2017, до 2,25% ВВП у 2019-му. Шляхи зниження передбачувані - скорочення поточних витрат…
  • Реклама
  • Що Україна обіцяла МВФ? Ціни і банки
    Олена Губар
    Уряд пообіцяв МВФ провести розслідування операцій ПриватБанку і з'ясувати, чи були там до націоналізації правопорушення або погана банківська практика. Нацбанк вже заявив про деякі виявлені махінації. Це й інші зобов'язання - в статті Олени…
  • Бурхливий розвиток електричного транспорту у світі. Конспект
    Валерій Щербина
    Кількість електричних транспортних засобів у світі сягнула 1 млн 2015 року і перевищила 2 мільйони до кінця 2016 року. Зростання чисельності електромобілів має відіграти важливу роль у глобальному зниженні викидів шкідливих речовин і підвищенні…
  • Дослідження: як олігархи впливають на економіку України
    Ольга Кутішенко
    Основним інструментом звільнення від захоплення бюджетних потоків є реформа державних закупівель через запровадження системи Prozorro. Проте, як показали проаналізовані журналістські розслідування, прозорість є необхідною, але недостатньою…
  • Конспект: П'ять правил екс-міністра фінансів Нової Зеландії для України
    Марія Репко
    Рут Річардсон - екс-міністр фінансів Нової Зеландії, яка зробила революцію в державних фінансах і вивела країну з боргової кризи. Нещодавно в Києві вона розповіла про п'ять правил управління фінансами, які можуть слугувати орієнтиром у діях…
  • Конспект: аналіз проекту держбюджету-2017 від ЦЕС
    Ольга Кутішенко
    Ключові рекомендації щодо проекту держбюджету-2017 від Центру економічної стратегії: для забезпечення фіскальної стабільності необхідно переглянути ефективність видатків бюджету та запровадити середньострокове планування.
  • Складові енергетичної безпеки (доповідь)
    Інститут Горшеніна
    12 жовтня 2016 року Інститут Горшеніна провів VI Національний Експертний Форум "Ключові питання року". Представляємо вашій увазі головні тези другої панелі "Складові енергетичної безпеки".
  • Нацбанк помітив поліпшення в банківському секторі
    Олена Губар
    Український банківський ринок поступово приходить у норму після кризи. Такого висновку дійшов Нацбанк у своєму новому регулярному звіті «Огляд банківського сектора». Головними позитивними новинами стали зростання довіри громадян до системи…
  • Big Data проти пігулок: чому "розумні міста" здоровіші
    Ольга Хворостина
    Україна зараз має дуже класну можливість побудувати одну з найкращих систем охорони здоров’я у світі, тому що просто не треба руйнувати стару, вона вже зруйнована вщент. Один з моїх співробітників їздив вакцинувати новонароджену дитину в Польщу…