>

Україна була за крок від завоювання медалі на етапі Кубка світу з біатлону, що стартував

Збірна України вкочується в сезон.

Вита Семеренко

Напередодні в шведському Естерсунді стартував перший етап Кубка світу з біатлону.

Відбулися дві гонки.

Відкривала етап одиночна змішана естафета.

Наш дует - Анастасія Меркушина та Артем Тищенко був близьким до завоювання медалей.

Українці провели гонку майже ідеально, крім однієї стрілянини - на шостій вогневій межі. Після двох етапів наша команда навіть лідирувала з пристойним відривом у 28 сек. від Німеччини.

Але потім стався провал на стійці біля Меркушиної - з п'яти пострілів українка лише один відправила в ціль, а трьома додатковими патронами закрила лише одну мішень. У підсумку, 3 кола штрафу, після чого наша команда опустилася на 6-те місце.

На останньому етапі Тищенко зумів дещо вирівняти ситуацію, закінчивши гонку 4-м.

А виграли стартову гонку сезону господарі - шведи. Німці були другими, а норвежці третіми.

1. Швеція (2+11) 36:42,1
  2. Німеччина (1+9) +18,1
  3. Норвегія (1+16) +40,1
  4. Україна (3+6) +56,9
  5. Естонія (1+8) +1:01,6
  6. США (1+16) +1:17,0

У змішаній естафеті 4х6,5 км перші 2 етапи за нашу збірну бігли Віта Семеренко і Дарина Блашко.

Віта закінчила свій етап 5-ю з відставанням на 38 сек. від лідера - італійки Лізи Вітоцці. Дарина трохи гірше провела свій відрізок, опустившись на 7-му позицію, програвши італійці Доротеї Вірер ще 1 хв.

Артем Прима і Тарас Лесюк не вразили на дистанції ні швидкістю, ні влучністю стрілянини.

У підсумку, Україна завершила гонку на 15-й позиції.

А виграла гонку збірна Італії, яка пройшла стабільно всі етапи.

Брати Бе вкотили на друге місце Норвегію, після невдалого старту жіночого тандему збірної.

15. Україна (2+12) +3:52,3

Сьогодні етап Кубка світу в Остерсунді продовжиться чоловічим і жіночим спринтами.