>

Легендарному голу Шевченка у ворота збірної Росії виповнилося 20 років

Відзначаємо ювілей.

Андрей Шевченко

Національна команда України в рамках відбору до Євро-2000 вирушила до Москви на заключний матч проти збірної Росії.

Розклади перед цим поєдинком були лихі.

У разі перемоги наші суперники посідали перше місце в групі 4, яке гарантувало пряме потрапляння на Євро-2000.

У такому випадку збірна Франції в кращому разі могла зайняти лише друге місце і право зіграти стикові матчі за вихід на Євро.

На 75-й хвилині гол Валерія Карпіна вивів господарів уперед і, здавалося, все йде за сценарієм підопічних Олега Романцева.

Однак у нашій команді знайшовся один воїн, який змінив хід подій.

За 2 хвилини до фінального свистка Андрій Шевченко зі звичайного штрафного зробив подію.

Співавтором епізоду став голкіпер збірної Росії Олександр Філімонов.

Згодом безглуздість дій Олександра навіть назвали, як "синдром Філімонова".

Матч завершився нічиєю, що дозволило підопічним Йожефа Сабо обійти росіян і зайняти друге місце в групі.

Щоправда, в стикових матчах за право зіграти у фінальному турнірі збірна України програла збірній Словенії (1:2, 1:1).