>

Визначилися півфіналісти чемпіонату світу з хокею

Росія вийшла на США, Чехія - на Канаду

У півфіналах чемпіонату світу з хокею зіграють США і Росія, а також Канада і Чехія.

Американці у чвертьфіналі розправилися зі Швейцарією. На шайбу швейцарця Романа Йосі (Nashville Predators) американці відповіли трьома. Відзначилися Бен Сміт (San Jose Sharks), Чарлі Койл (Minnesota Wild) і Джейк Гардінер (Toronto Maple Leafs). Підсумковий рахунок - 3:1.

Матч російської збірної проти Швеції виявився набагато напруженішим і результативнішим. Перші три шайби в матчі закинули росіяни - в першому періоді відзначилися Сергій Мозякін ("Металург" Магніторгорск) і Сергій Широков ("Авангард" Омськ). У другому періоді закинув Євген Малкін (Pittsburgh Penguins), після чого одну шайбу відіграв Джон Клінберг (Dallas Stars). У завершальному відрізку шведи зрівняли рахунок за допомогою голів Антона Ландера (Edmonton Oilers) і Луї Ерріксона (Boston Bruins). Але майже відразу свою другу шайбу закинув Малкін. Заключний гол забив Володимир Тарасенко (St. Louis Blues) у порожні ворота, коли шведи зняли воротаря, замінивши його на шостого польового гравця. Підсумковий рахунок - 5:3.

У матчі Канада - Білорусь інтриги не було, північні сусіди України пропустили дев'ять шайб, не зумівши відповісти хоча б однією. У канадців відзначилися тричі Тайлер Сегін (Dallas Stars), двічі Брент Бернс (San Jose Sharks) і Райан О'Рейлі (Colorado Avalanche), по разу Тайлер Енніс (Buffalo Sabres) і Джейсон Спезза (Dallas Stars). Підсумковий рахунок - 9:0.

В останньому чвертьфіналі перемогли господарі турніру чехи, які виявилися сильнішими від фінів. Першу шайбу забили чехи, відзначився Ян Ковар ("Металург" Магнітогорськ), після чого вперед зусиллями Туомо Рууту (New Jersey Devils) і Юссі Йокінена (Florida Panthers) вийшла Фінляндія. До кінця другого періоду Чехія забила дві шайби, вийшовши вперед, відзначилися Яромир Ягр (Florida Panthers) і знову Ян Ковар. У третьому періоді фін Александер Барков (Florida Panthers) знову зрівняв рахунок, але після цього Чехія забила ще двічі: по шайбі закинули Ягр і Володимир Соботка ("Авангард" Омськ). Підсумковий рахунок - 5:3.