>

Гран-прі Китаю: Хемілтон зробив хет-трик у Шанхаї

Хто зупинить Mersedes?

Гран-прі Китаю завершилося точно за прогнозами - Льюїс Хемілтон і Mercedes продовжили свої переможні серії на трасі в Шанхаї.

Льюїс виграв третю гонку поспіль. Отже, британець установив персональний рекорд: такого вдалого відрізка в кар'єрі колоритного чемпіона світу-2008 ще ніколи не було. Такої досконалої машини, як нинішній Mercedes, він, утім, теж ніколи не мав - єдиним суперником, якого Льюїсові вартувало хоча б побоюватися, в Китаї був його партнер по команді Ніко Росберг. Але старт 4 етапу німцеві відверто не вдався, і в результаті Хемілтону, який домінував усі вихідні, навіть не довелося як слід нервувати. За 300 із гаком кілометрів дистанції він мав тільки один дійсно дражливий момент: на 55 колі стюарди гонки завчасу винесли картатий прапор, допустивши зовсім уже нетипову помилку. На перемогу Хемілтона помилка суддів, які під час складання протоколу вимушено орієнтувалися на 54 коло, також не вплинула - та й не могла вплинути. Позиції Льюїса і Росберга, який спокійно і діловито ліквідував наслідки невдалих кваліфікації та старту, були б непохитними за будь-яких обставин.

А ось позаду пілотів Mercedes дещо несподівано блиснула Ferrari, відзначивши подіумом звільнення Стефано Доменікалі. Фернандо Алонсо найближчому переслідувачу привіз практично 4 хвилини. Себастьєн Феттель фінішував лише п'ятим. Відзначимо і 10 місце Квята. Російський дебютант Ф-1 завоював перші свої очки.