>

Суперчешка перервала голландську гегемонію в ковзанах

На довгих дистанціях фаворитка Саблікова, а не голландки

Мартіна Саблікова виграла своє третє олімпійське "золото". Чешці не було рівних на марафонській дистанції 5 000 м.

Саблікова бігла разом з голландкою Ірен Вюст і якийсь час програвала мультимедалістці Сочі. Але на заключних колах чешка прискорилася та вирвала перемогу.

Для Мартіни це вже третє "золото" Олімпіад в кар'єрі - у Ванкувері-2010 їй не було рівних на дистанціях 3000 м і 5000 м (там вона також стала "бронзовою" і на дистанції 1500 м).

Саблікова через відсутність штучних льодових доріжок у рідній Чехії тренувалася і на на доріжках для шорт-треку (330 м), і виїжджала за кордон, щоб тренуватися на традиційних доріжках довжиною 400 м. А 2007 року вона виграла чемпіонат Чехії, змагаючись на замерзлому озері.

Складається враження, що у чешки неймовірної довжини ноги. Але її зрост усього 1 м 71 см

А для Ірен Вюст "срібло" стало вже 4-й (!) медаллю сочинської Олімпіади (абсолютний лідер Ігор). Але Ірен виграла лише одне "золото", й тричі ставала срібною. Може, краще було роздобути двох золотих синиць в руці, ніж, хай і не менш реального, але все ж срібного журавля?

До речі, на "золотій" для себе дистанції 3000 м Вюст випередила саме Саблікову.

Чешці вдалося перервати голландську першість у ковзанах, але "помаранчеві" виграли вже 21-ну (!) медаль у цьому виді спорту.