>

"Летючий поляк" виграв друге "золото" Сочі для себе і четверте для батьківщини

"Вискочці" Стоху в Сочі немає рівних

Поляк Каміл Стох став дворазовим чемпіоном Олімпіади, вигравши змагання на великому трампліні (140 м).

26-річний спортсмен, який лідирує в загальному заліку Кубка світу, у двох спробах стрибнув на 139 м і 132,5 м.

41-річний японець Норіакі Касаї поступився Стоху лише на 1,3 бала. Касаї міг відібрати у Бйорндалена звання найстаршого чемпіона зимових олімпіад, але Стох, завершуючи програму стрибків, випередив японського ветерана.

Стох є лише третім трампліністом, який переміг в обох особистих змаганнях на Олімпійських іграх. Крім нього, це вдавалося Матті Нікаєнену (Фінляндія, Калгарі-88) і Сімону Амману (Швейцарія, Солт-Лейк-Сіті-2002 і Ванкувер-2010).

До слова, Амман (як і Шліренцауер і ще кілька потенційних фаворитів) у Сочі не зміг "упіймати вітер" і став лише 23-м.

Додамо, що Стох виграв для Польщі вже четверте "золото" Олімпіади в Сочі! При цьому інших медалей поляки не визнають. Раніше "золотими" стали лижниця Юстина Ковальчик і ковзаняр Збіґнєв Брудка.