>

Кім Чен Ір допоміг корейцеві виграти олімпійське золото

Олімпійський чемпіон з важкої атлетики в категорії до 56 кг північнокореєць Ом Юн Чхол знає, завдяки кому виграв.

Ом виграв з результатом 293 кг (125 у ривку і 168 у поштовху). Причому він примудрився завоювати золоту медаль, стартувавши в групі В, де зазвичай змагаються атлети з другого ешелону. Свій виступ Ом закінчив ще вранці в неділю. Представник КНДР установив олімпійський рекорд у поштовху, ставши тільки п'ятим важкоатлетом в історії, що підняв вагу, що дорівнює його власній потрійній вазі.

"Як можна підняти таку вагу? Я вірю, що це великий Кім Чен Ір мені допоміг, - наводить слова 20-річного спортсмена The Independent. - Батьків тут зі мною немає, тільки тренер. І Кім Чен Ір надав мені сил, щоб домогтися всього цього".

У збірної КНДР після двох днів змагань - дві золоті та одна бронзова нагороди. В українців лише одна бронзова...