ГоловнаСуспільствоЖиття

"Беркутівці" Маринченко і Тамтура, яких віддали бойовикам під час обміну, повернулися до Києва

Вони заявили, що "були змушені погодитися на обмін".

"Беркутівці" Маринченко і Тамтура, яких віддали бойовикам під час обміну, повернулися до Києва
Тамтура і Маринченко
Фото: Катерина Серко

Звинувачені у розстрілі "Небесної сотні" "беркутівці" Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва після того, як в грудні 2019 їх обміняли на полонених українців з ОРДЛО. Про це повідомив адвокат Олексій Горошинський, передає Громадське.

Він також опублікував їх відкрите звернення до президента Володимира Зеленського, Генпрокурора Руслана Рябошапки та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

У ньому Маринченко та Тамтура заявляють, що "були змушені погодитися на обмін" і запевняють, що будуть брати участь в подальших судових засіданнях, хоча не визнають своєї провини.

"Уперше за 5 років у нас з'явилася можливість опинитися вдома, поруч зі своїми сім'ями. Нехай кожен з вас представить себе на нашому місці. За виконання присяги, даної українському народові «мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя», стояти на захисті громадського порядку і української держави, ми були кинуті за ґрати, названі вбивцями і «ворогами народу», нас ганьбили в більшості ЗМІ протягом 5 років ... Наша відмова від участі в обміні поставила би під загрозу цей обмін загалом. Розуміючи почуття кожного зі списку «на обмін», ми не могли поставити власні інтереси вище інших. Тому були змушені погодитися на участь в обміні", - йдеться в зверненні.

При цьому беркутівці називають події Революції гідності "державним переворотом", а частину протестувальників - "озброєними злочинцями".

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і так званими "ДНР" і "ЛНР". З полону бойовиків повернулися 76 українців.

У рамках обміну Україна зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених в розстрілах на Інститутській.

28 грудня Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід "беркутівцям" Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Аналогічний запобіжний захід обрали тим, що перебували під домашнім арештом Сергію Тамтурі і Олександру Маринченку. Всі вони були внесені в список на обмін і передані бойовикам 29 грудня.

Колишніх "беркутівців" судять за перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство і заподіяння тілесних ушкоджень активістам Євромайдану. Процес був близький до стадії дебатів, його фінал прогнозували на 2020 рік. Відбулося понад 200 результативних засідань, кожне тривало від 2 до 6 годин. Це найважливіша і прогресивна справа з усіх "майданівських" справ. У ній понад 200 потерпілих.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram