ГоловнаСуспільствоОсвіта

Кабмін вводить атестацію наукової роботи в вузах для розподілу фінансування

Визначено 7 напрямів, які будуть оцінювати за 100-бальною шкалою.

Кабмін вводить атестацію наукової роботи в вузах для розподілу фінансування
Фото: www.kantiana.ru

Міністерство освіти оцінюватиме наукову роботу в вузах за сімома напрямами, щоб надавати фінансування найкращим. Відповідну постанову на сьогоднішньому засіданні затвердив Кабінет Міністрів України.

"Кошти повинні отримати найкращі - хто показує високий рівень досліджень, у кого є перспективи розвитку, хто зміг інтегрувати свою наукову діяльність у світовий простір тощо. Визначити цих найкращих власне і повинна державна атестація - основні її правила прописані у прийнятій урядом постанові", - пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Оцінювати будуть наукову діяльність не ВНЗ загалом, а його окремих наукових напрямів.

  • Аграрні науки і ветеринарія (враховує галузі знань: аграрні науки і продовольство, ветеринарна медицина)
  • Військові науки та національна безпека (військові науки, національна безпека, безпека державного кордону, громадська безпека)
  • Гуманітарні науки і мистецтво (богослов'я, гуманітарні науки, культура і мистецтво)
  • Громадські науки (журналістика, міжнародні відносини, освіта/педагогіка, право, соціальна робота, соціальні та поведінкові науки, сфера обслуговування, громадське управління і адміністрування)
  • Біологія і охорона здоров'я (біологія, охорона здоров'я)
  • Математичні науки і природничі науки (математика і статистика, природничі науки)
  • Технічні науки (інформаційні технології, електроніка та телекомунікації, архітектура і будівництво, електрична інженерія, механічні, автоматизація і приладобудування, транспорт, хімічна і біоінженерія, виробництво і технології)

Атестаційна оцінка буде визначатися за 100-бальною шкалою. У ній будуть враховуватися кадровий склад, фінансування за загальним і спеціальним фондом, обсяг коштів, залучених вузом на придбання обладнання, кількість статей у наукових виданнях, кількість наукових видань, засновником (співзасновником) яких є університет, які індексуються в базах «Scopus» і/або «Web of Science»; кількість співробітників, які є членами редакційних колегій наукових видань, індексуються в базах «Scopus» і/або «Web of Science».

Водночас конкретна методика оцінки буде розроблятися Міносвіти спільно з Нацрадою з розвитку науки і технологій.

За результатами оцінки кожен науковий напрям вузу відносити до однієї з трьох груп - А, Б, В - або визнавати таким, що взагалі не пройшов атестацію.

У групі А будуть напрями університетів, дослідження яких мають важливе державне або світове значення, виконуються на світовому рівні; в групі Б - мають важливе значення для окремих галузей економіки, національної безпеки, інших сфер, виконуються на високому професійному рівні; в групі В - мають значення для освітнього процесу в університеті, виконуються на задовільному професійному рівні.

Атестація буде проводитися не менш ніж раз на 5 років, однак не раніше, ніж через рік для реорганізованого вузу або не раніше, ніж через 3 роки для нових вузів.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики 10 серпня затвердило стандарт професії учителя початкових класів, який став першим профстандартом в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram