ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні відбудеться Другий спеціалізований букіністичний аукціон Анонс

Усього на торги виставлено 115 унікальних лотів.

Унікальні стародруки, букіністичні видання, рідкісні мапи, документи, світлини (вперше!) і графіка підуть з молотка 8 жовтня на Другому спеціалізованому букіністичному аукціоні «Українська книга». Всього 115 унікальних лотів! Після перших торгів, що відбулися навесні, про цей аукціон дізналися колекціонери з Європи і зі США  й одразу заявили про свій намір брати участь в осінньому аукціоні.

Найдорожчі з раритетних видань цього аукціону оцінено в $1-1,5 тисячі. Антологія української ліричної поезії, що виходила після смерті Тараса Шевченка, в яку увійшли вірші понад десятка поетів – Куліша, Федьковича, Лесі Українки, Івана Франка - оцінена в $1 тисячу. До речі, Франко особисто збирав і укомплектовував цей збірник

За тією ж ціною виставлений ряд книг, присвячених історії українського козацтва та українського війська. Найдорожчою книгою аукціону на цю тему, оцінена в $1,8 тис є наукова робота історика, етнографа і археолога Еварницького «Вольності запорізьких козаків».

Головним же топ-лотом торгів є «Кобзар Тараса Шевченка у перекладі російських поетів». Його оцінили в $8 тисяч.

На особливу увагу з боку колекціонерів української книги заслуговує добірка віршів Василя Вишиваного «Минають дні...» 1921 р. видання. Це перше і єдине видання надзвичайно цікавої особистості - австрійського архікнязя (ерцгерцога), військового діяча, політика, дипломата, поета, полковника Легіону Українських Січових Стрільців - Вільгельма Франца фон Габсбурга Лотрінгена. Саме його прихильники монархії в Україні розглядали як кандидата на український престол, хоча сам він ніколи цього не декларував. Людина з великою любов’ю в серці до України, що загинула у енкаведистських застінках.

Узагалі нинішній стан європейського ринку антикварних і букіністичних видань дозволяє говорити про зростання інтересу до книги як об'єкта колекціонування. Свідченням цього може бути і збільшення кількості особистих бібліотек, і поступове переміщення торгівлі книжковими рідкостями зі спеціалізованих магазинів на аукціони. Справжнім відкриттям для іноземних і, зокрема, російських аукціонних будинків стали видання, пов'язані з Україною. На букіністичних торгах вони зазвичай потрапляють у топ-лоти і практично завжди знаходять нових власників. Примітно, що більшість книг продається з перевищенням естімейту, а іноді - за рекордними цінами, що залишає далеко позаду інші рідкісні видання. Боротьба за такі екземпляри розгорається головно між нашими співвітчизниками, проте придбання раритетних видань за кордоном пов'язане з цілою низкою труднощів і додатковими витратами. Тому набагато простіше, вигідніше і безпечніше купувати україніку в Україні. Тепер у наших бібліофілів з'явилася така можливість.

До речі, зі зростанням інтересу до української букіністики на ринку буде залишатися все менше і менше колекційних видань, оскільки вони почнуть осідати в приватних зібраннях. І ціни на них будуть зовсім іншими. Наприклад, збірник віршів Пушкіна і Шевченка, який пішов на першому аукціоні за 9 000 доларів, в Росії пропонується зараз за 16 000!

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram