ГоловнаПолітика

МЗС запускає платформу для звільнення політв'язнів з Криму, Донбасу та Росії

Протягом року вдалося провести три успішні етапи звільнення утримуваних осіб.

МЗС запускає платформу для звільнення політв'язнів з Криму, Донбасу та Росії
Фото: Макс Требухов

Міністерство закордонних справ України запускає платформу, яка координуватиме міжнародні дії зі звільнення Росією українських політв'язнів.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

"Протягом останнього року Україні вдалося провести три успішні етапи звільнення утримуваних осіб

і повернути з російських в'язниць понад 130 громадян України. Однак питання звільнення незаконно утримуваних Росією з політичних мотивів громадян України і надалі залишається актуальним, перш за все в контексті тривалих репресивних практик на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також на території самої Росії", - йдеться в повідомленні.

У МЗС вказують, що "на тлі нових затримань і вироків, а також спроб Росії зловживати інструментарієм і форматами інститутів ООН для легітимізації спроби анексії Криму, МЗС України бачить своїм завданням надання нового імпульсу міжнародним зусиллям, спрямованим на звільнення незаконно утримуваних Росією з політичних мотивів громадян України".

"Проблематика політв'язнів повинна залишитися серед пріоритетних питань порядку денного в нашому діалозі з іноземними партнерами, а міжнародний тиск на Росію з метою їх якнайшвидшого звільнення - посилюватися. З цією метою МЗС ініціює запуск платформи з координації міжнародних зусиль для звільнення незаконно утримуваних Росією з політичних мотивів громадян України", - повідомили в МЗС.

У міністерстві уточнили, що учасниками платформи повинні стати представники органів державної влади, до компетенції яких входить діяльність з надання допомоги, захисту прав і звільнення незаконно утримуваних громадян України, неурядових правозахисних організацій та об'єднань родичів політв'язнів, Меджлісу кримськотатарського народу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram