ГоловнаПолітика

Обстріли Донецької фільтрувальної можуть спричинити катастрофу, як на ЧАЕС, - постпред України в ООН

На думку Єльченка, міжнародна дипломатія і діяльність ООН повинна бути більш ефективною.

Обстріли Донецької фільтрувальної можуть спричинити катастрофу, як на ЧАЕС, - постпред України в ООН
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко

На Донбасі Росія масштабно порушує міжнародне гуманітарне право, що призводить до загибелі цивільного населення і створює безпрецедентні екологічні ризики в регіоні, аж до радіаційного і хімічного забруднення.

Про це постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив під час дебатів Ради Безпеки ООН щодо захисту цивільного населення в збройних конфліктах, повідомляє Укрінформ.

"На жаль, в Україні ми зараз бачимо приклад наслідків порушення одним із постійних членів Ради Безпеки ООН норм і принципів міжнародного права, включно з міжнародним гуманітарним правом", - заявив Єльченко.

Він додав, що Україна вітає факт включення в доповіді генерального секретаря ООН із захисту цивільного населення того жахливого становища цивільних, які потерпають від російської збройної агресії на Донбасі.

"Війна, яку веде Росія на Донбасі, перетворила життя цивільного населення на коловорот руйнувань і смерті. Кількість жертв серед цивільних осіб, згідно з даними Офісу з координації гуманітарних питань (ОКГП), зараз вже становить понад 3300 осіб. Кожен третій загиблий цивільний - це жінка або дитина", - наголосив дипломат.

Єльченко застеріг, що обстріли загрожують цивільному населенню також "безпрецедентною екологічною катастрофою" для всієї України.

"Наприклад, рішення російської окупаційної адміністрації припинити прокачування води через шахту Юнком, яку в радянські часи використовували для ядерних випробувань, становить загрозу радіоактивного забруднення ґрунтових вод, річок і всього Азовського моря. Ба більше, Донецька фільтрувальна станція, місце зберігання величезних обсягів хлорину, залишається під постійними обстрілами російських окупаційних військ. Інцидент на ній може стати за масштабом близьким до катастрофи Чорнобиля", - застеріг він.

За словами українського дипломата, Росія також продовжує розміщувати протипіхотні міни, водночас кількість снарядів, що не розірвалися, збільшується на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, особливо в густонаселених районах. Єльченко нагадав, що Донбас став одним з найбільш забруднених мінами регіонів світу, а майже половина смертей цивільного населення сталася в результаті підривів на мінах.

На думку Єльченка, міжнародна дипломатія і діяльність ООН повинна бути більш ефективною, оскільки за останні 20 років таких дебатів Радбезу "мало що змінилося". Водночас новітні технології, які повинні захистити людство від руйнівних наслідків воєн, наразі не сприяють вирішенню реальних проблем. На думку українського представника, за останнє десятиліття безпека в світі значно погіршилася, і для виправлення ситуації потрібен жорсткий контроль за дотриманням міжнародного гуманітарного права і невідворотна відповідальність за його порушення.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram