ГоловнаПолітика

Яценюк закликав молодь не чекати на "доброго царя" і діяти самостійно

Вступ у Євросоюз і, тим більше, НАТО вимагає багато зусиль від самих українців.

Арсеній Яценюк
Фото: nfront.org.ua
Арсеній Яценюк

"Поступ України до ЄС і НАТО – це непростий шлях. Та за нас його ніхто не пройде. Патерналізм – це шлях до економічного і політичного занепаду. Власні сили, власна впевненість і власний поступ – це запорука успіху", - підкреслив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, відкриваючи 7-й Київський Безпековий Форум для молоді в четвер, 21 лютого.

"Україна як член Європейського Союзу зробить цю організацію тільки сильнішою. Не тільки розширить її межі, але й посилить її зсередини", - наголосив він.

"З одного боку, це означає, що Україна повертається до своєї європейської сім'ї. А з іншого - Європа нарешті визнає: Європейський Союз і географічно, і політично розширюється. Визнає, що Україна і є Європа", - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що цей поступ буде непростий, і дорожньою картою реформ  і наближення до стандартів ЄС є Угода про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі.

Арсеній Яценюк звернувся до учасників Київського Безпекового Форуму для молоді: "Ви будете тими, хто житиме у великій об'єднаній Європі, де Україна буде членом Європейського Союзу. Але ви вже є тими, хто зобов'язані своєю працею, своїм розумом, своєю волею зробити це реальністю".

"За нас це ніхто не зробить. Не очікуйте, що з'явиться будь-хто, який зробить кожного з вас окремо і всю країну в цілому щасливими. Немає доброго царя і справедливого імператора. Патерналізм – це шлях до економічного і політичного занепаду. Власні сили, власна впевненість і власний поступ – це запорука успіху", - звернувся він до молоді.

Саме такий шлях чекає на Україну і щодо членства в НАТО, наголосив лідер НФ.

Арсеній Яценюк нагадав, 2008 року він як спікер парламенту разом із тодішнім Прем'єр-міністром і тодішнім Президентом підписав звернення до країн-членів Альянсу про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО: "Ми не отримали ПДЧ. Не всі країни-члени НАТО тоді добре почули президента Путіна на Мюнхенській безпековій конференції - коли він дуже чітко заявив, що розпад Радянського Союзу - це найбільша трагедія. В 2008 році Путін заявив про відновлення Радянського Союзу, от що він мав на увазі. Захід цього не почув".

"Путін відправив танки в Грузію і захопив частину території незалежної держави. Захід на це відреагував, але не так, щоби Путін це зрозумів. Він зрозумів це зовсім по-іншому. Наслідком цього стала анексія Криму, вторгнення російських військ на Донбас і масштабна агресивна політика Російської Федерації по відношенню до всього вільного світу", - підкреслив лідер "Народного фронту".

А ще 2007-го, нагадав Арсеній Яценюк, Росія вийшла з Договору про звичайні збройні сили в Європі: "Завдання Путіна було – позбавитися взагалі від будь-якого контролю і моніторингу над розширенням своїх озброєнь, які знаходяться на кордонах України і країн-членів Альянсу. Пройшло десять років – ми пожинаємо плоди. Світ пожинає плоди російської політики, яка не отримала належної відповіді".

Яценюк підкреслив, що український парламент здійснив історичний крок, проголосувавши за зміни до Конституції, що забезпечують незворотність курсу України на ЄС і НАТО: "Це не робить членство в ЄС і НАТО завтра. Тому що це ми повинні зробити своїми руками і головою. Але це забезпечує незворотність цього курсу. Хто би не став Президентом, яка би не була сформована коаліція, який би не був уряд чи Прем'єр-міністр, Основний закон країни, який проголосований конституційною більшістю членів парламенту, визначив: ЄС і НАТО – це стратегія України".

 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram