ГоловнаПолітика

Мінсоцполітики запустило "гарячу лінію" для скарг про незаконне отримання субсидій

Приблизно 70% громадян нетерпимо ставляться до тих, хто отримує соціальну допомогу незаконно.

Мінсоцполітики запустило "гарячу лінію" для скарг про незаконне отримання субсидій
Фото: slovo.odessa.ua

Міністерство соціальної політики запустило "гарячу телефонну лінію" для скарг про незаконне отримання субсидій іншими громадянами на оплату житлово-комунальних послуг або іншої державної допомоги.

Про це на брифінгу заявив генеральний директор директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко, повідомляє УНІАН.

"Нам потрібно налагодити зворотний зв'язок. Цього місяця в нас відкрилася, вперше в державі, "гаряча телефонна лінія", на яку можна поскаржитися, на яку можна подати інформацію про неправомірне отримання соціальної підтримки", - повідомив він.

Музиченко додав, що аналогічні "гарячі лінії" успішно діють у більшості країн Європи.

Телефонна лінія працюватиме в робочі години. Вона дозволяє кожному громадянину, який має інформацію, що хтось незаконно отримує будь-яку державну соціальну допомогу, донести цю інформацію. Як пояснив представник Міністерства соціальної політики, після отримання цієї інформації будуть проводитися перевірки відповідних даних.

Музиченко повідомив, що, за даними соціологічного дослідження, яке проводив в Україні Світовий банк, приблизно 70% громадян нетерпимо ставляться до тих, хто отримує соціальну допомогу незаконно.

Він повідомив номер "гарячої лінії" - 0800502757, а також нагадав, що діє онлайновий реєстр одержувачів субсидії - subsidii.ioc.gov.ua, який дозволяє за адресою подивитися, чи отримує допомогу той, хто там зареєстрований. При цьому в цьому реєстрі не відображаються інші дані мешканців (наприклад ПІБ).

Музиченко уточнив, що завдяки цьому реєстру стало відомо про випадки отримання двох або більше субсидій, або коли допомогу отримували мери великих міст або власники елітних будинків.

Як повідомлялося, в бюджет-2019 закладено скорочення субсидій на 22% порівняно з 2018 роком.

Нагадаємо, Кабмін посилив вимоги до надання субсидій. За новими правилами, Мінсоцполітики очікує скорочення одержувачів допомоги приблизно на 55 тис. домогосподарств.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram