ГоловнаПолітика

Випробування ракетного комплексу "Грім" заплановані на кінець 2019 року

"Робота триває. Але, на жаль, не так швидко, як хотілося б".

Випробування ракетного комплексу "Грім" заплановані на кінець 2019 року
Фото: Макс Требухов

Україна почне льотні випробування нового оперативно-тактичного ракетного комплексу "Грім", розробленого конструкторським бюро "Південне", наприкінці 2019 року.

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко.

"Робота триває і над ракетою, і над усім комплексом. Але, на жаль, не так швидко, як хотілося б: виникають і технологічні труднощі, і фінансові, як у виконавців, так і в замовників. Проте ми розраховуємо, що до кінця наступного року вже вдасться продемонструвати цей комплекс у дії", - сказав Дегтяренко.

Він запевнив, що створення нового ракетного комплексу ведеться з дотриманням усіх без винятку міжнародних обмежень і режимів, у частині дальності дії цього ракетного озброєння.

"Коли т.зв. диванні експерти починають говорити, що він може виходити за ці параметри, це не більше, ніж домисли непосвячених людей. Це приблизно те саме, коли говорять, наприклад, що Dreamliner Boeing-737 може літати на 15 тис. км. Так, може, але при цьому він повинен висадити половину пасажирів: у техніці все дуже сильно взаємопов'язане", - сказав Дегтяренко.

Терміни поставок нового ОТРК "Грім" у ЗСУ залежать, зокрема, від темпів просування проекту військово-технічної співпраці зі створення експортної версії в інтересах іноземного партнера, додав голова ДКАУ.

"Грім" - оперативно-тактичний ракетний комплекс для ураження об'єктів, розташованих в оперативно-тактичній глибині противника на відстані до 280 км від точки старту, а саме: вогневих засобів противника (батареї зенітно-ракетних комплексів, ракетні комплекси); літаків і вертольотів на стоянках аеродромів; об'єктів протиповітряної і протиракетної оборони; командних пунктів і вузлів зв'язку.

Нагадаємо, 30 січня відбулися успішні перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування, здатної точно вражати наземні та морські цілі. Її розробку здійснювало КБ "Луч".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram