ГоловнаПолітика

ПАРЄ прийняла резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні

Документ констатує, що дії РФ є війною проти України.

ПАРЄ прийняла резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні
Фото: kapital.com

У ПАРЄ ухвалили резолюцію за результатами доповіді "Гуманітарні наслідки війни в Україні", в якій йдеться про відповідальність Російської Федерації.

Документ підтримали 50 депутатів, "проти" було 7 голосів, жоден з них не утримався, повідомляє  "Укрінформ".

Резолюція містить заклик до держав-членів Ради Європи докласти максимум зусиль для припинення конфлікту на Донбасі, до РФ - припинити агресію проти України, фінансування незаконних військових формувань "ДНР" і "ЛНР", забезпечити дотримання прав людини в анексованому Криму, припинити заселення Криму росіянами і виселення з півострова представників інших національностей.

"Ми дуже задоволені результатом. Безумовно, резолюція відповідає реальній ситуації в Україні. Цей документ констатує гуманітарну катастрофу, яка сталася внаслідок війни", - сказав член української делегації, народний депутат Олексій Гончаренко.

Він також зауважив, що була прийнята дуже важлива поправка, що стосувалася формулювання про джерело агресії.

"У тексті проекту резолюції було вказано, що ця резолюція - про гуманітарну ситуацію, що склалася внаслідок війни на сході України, а в результаті правки, яку внесла українська делегація і яка була прийнята, тепер інше формулювання - наслідки триваючої війни Росії проти України", - наголосив Гончаренко.

Він наголосив, що "фактично один з основних міжнародних інститутів визнав, що ця війна Росії проти України, яка відбувається на нашій території".

"Це те, що знають всі українці, і ми це розуміємо. Це те, з чим бореться проросійське лобі в усьому світі, і це рішення буде нам дуже корисне, українська дипломатія зможе його використовувати", - вважає Гончаренко.

Крім того, в резолюції міститься рекомендація про створення програми позик для забезпечення житлом переселенців, проведення міжнародної конференції для збільшення фондів на реалізацію плану гуманітарної допомоги, рекомендації українському уряду щодо адаптації законодавства, підтримки населення, яке постраждало внаслідок конфлікту на Сході.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram